ReklamaA1 - Gertis

Samorząd województwa chce ściągnąć na Warmię i Mazury zagranicznych turystów

Bieżące19 grudnia 2020, 10:01
Samorząd województwa chce ściągnąć na Warmię i Mazury zagranicznych turystów
 fot. mazury24.eu

Samorząd województwa zachęca, by po ustaniu pandemii mieszkańcy Danii, Francji, Litwy czy Niemiec odwiedzili region. Podkreśla, że to nie tylko Kraina Tysiąca Jezior, ale też tysiąca kultur i smaków. Spoty reklamowe zanotowały ponad 4,5 mln wyświetleń.

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego poinformował, że przeprowadził kampanię promocyjną w kilku krajach europejskich, zachęcając, by po ustaniu pandemii ich mieszkańcy odwiedzili region. Dotarła ona także do odbiorców m.in. z Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Senegalu czy RPA.

- Jej podstawą było pokazanie Warmii i Mazur jako nie tylko Krainy Tysiąca Jezior, ale też miejsca wielonarodowego, posiadającego bogatą ofertę turystyczną i gastronomiczną. W tym celu stworzono trzy hasła przewodnie, po jednym dla każdego komponentu tematycznego - poinformował w komunikacie samorząd regionu.

Aktywny wypoczynek promowany był poprzez hasło :Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Cudów”, dziedzictwo kulturalne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Kultur”, a kuchnię i zwyczaje kulinarne regionu – „Warmia i Mazury. Zobacz Krainę Tysiąca Smaków”.

- Niezależnie od warunków zewnętrznych nie pozwalamy zapomnieć o atrakcyjności naszego regionu. Stale zapraszamy do przyjazdu na Warmię i Mazury, do Krainy Tysiąca Jezior, ale i tysiąca tradycji i smaków. Ten projekt jest kolejnym magnesem przyciągającym turystów, którzy po zniesieniu restrykcji, miejmy nadzieję, szybko do nas wrócą. Wspólnie tworzymy obraz naszego niepowtarzalnego i unikatowego regionu - podsumował cytowany w komunikacie marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin.

Kampania trwała trzy miesiące. W spotach promowano m.in. Kanał Elbląski, Wielkie Jeziora Mazurskie oraz miasteczka należące do sieci Cittaslow. W filmach reklamowych promowano również sławnych mieszkańców regionu: Mikołaja Kopernika, Feliksa Nowowiejskiego czy Ericha Mendelsohna.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego był jedynym wśród regionów, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Dyplomacja publiczna 2020 - nowy wymiar”. Całkowita wartość projektu to blisko 130 tys. złotych, a przyznane przez MSZ dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew