ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Spór o przyszłość „Bazy” w Mrągowie na Mazurach

Bieżące6 lutego 2023, 9:40Komentarzy: 1
Spór o przyszłość „Bazy” w Mrągowie na Mazurach
 fot. mazury24.eu

- To nie miasto, ale Rada Powiatu Mrągowskiego podjęła decyzję o likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego „Baza”. Miasto dąży do przejęcia ośrodka i szkoły – zapewnia burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

- Z zażenowanie przeczytałem oświadczenie prezesa Mrągowskiego Ośrodka Sportu „Baza”, i prezesa stowarzyszenia Mrągowska Grupa Regatowa. Osoby te zarzucają mi negatywny stosunek do Ośrodka, do trenerów tam pracujących i co najbardziej krzywdzące - do szkolącej się tam młodzieży. Oświadczam, że nigdy nie krytykowałem funkcjonujących tam osób i absolutnie nie utrudniałem pracy tej organizacji. Jeżeli już, to podzielam opinie wielu mieszkańców, którzy krytycznie odnoszą się do formuły funkcjonowania MOS-u, finansowanego głównie ze środków publicznych, choć wcześniej samorząd powiatu podkreślał, że nie ma środków na dalsze utrzymywanie likwidowanego Zespołu Oświatowo-Sportowego „Baza” – informuje burmistrz Mrągowa.

Jak wskazuje Stanisław Bułajewski, MOS „Baza” buduje swój wizerunek na fundamencie ZOS i Klubu „Baza” i co więcej MOS w swojej nazwie korzysta ze słowa „Baza”.

- Pamiętajmy, że ZOS i Klub „Baza” Mrągowo swoją rozpoznawalność budowały nie kilka, a kilkadziesiąt lat i tym samym używanie w nazwie słowa „Baza” przez MOS wprowadza wielu mieszkańców w błąd – informuje burmistrz Mrągowa.

Bułajewski dodaje, że to w tej kadencji samorządu miejskiego czynione są realne starania, żeby ZOS „Baza” istniał. Na ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o wcześniejszym wygaszeniu szkoły podstawowej, wcześniej to samo zrobiono ze szkołą średnią.

- My, czyli samorząd miejski, powołaliśmy zespół osób, które realnie myślą o dalszej działalności szkoły, która jest naszą chlubą i dumą. Co więcej - Rada Miejska w Mrągowie na ostatniej sesji z dnia 26 stycznia 2023 r., podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia do Powiatu Mrągowskiego z wnioskiem o przekazanie miejskiemu samorządowi prowadzenia Szkoły Podstawowej Nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Generała Mariusza Zaruskiego w Mrągowie. Teraz wszystko w rękach radnych Powiatu Mrągowskiego, którzy poprzez zarząd powiatu będą mogli podpisać z samorządem miasta porozumienie, na mocy którego ZOS „Baza” będzie mógł dalej działać – dodaje burmistrz Mrągowa. - Jestem zdeterminowanym obrońcą mrągowskiej szkoły i nie zamierzam dopuścić, by ZOS „Baza” przestał istnieć.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 5
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sun Bila

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Sasanka
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe