Sportowcy z Mazur walczą na Olimpiadzie w Japonii

Bieżące30 lipca 2021, 9:25

Mazurscy sportowcy biorą udział w Olimpiadzie w Japonii. Mają szanse na medale. Warto obserwować ich starty i trzymać kciuki.

Już 2 sierpnia (poniedziałek) swoje starty na olimpiadzie w Japonii rozpocznie kajakarka, mrągowianka Anna Puławska.

W 2017 roku zdobyła srebrny medal w czwórce na 500 metrów na mistrzostwach Europy w Płowdiwie. Do tego dołączyła również brązowy medal w dwójce na dystansie 500 metrów z Beatą Mikołajczyk.

Rok później na mistrzostwach Europy w Belgradzie ponownie zdobyła brąz, lecz tym razem w jedynce na 500 metrów. W sierpniu tego samego roku zdobyła również brązowy medal mistrzostw świata w Montemor-o-Velho w zawodach czwórek na 500 metrów.

W 2019 roku na igrzyskach europejskich w Mińsku zdobyła brązowy medal w czwórce na dystansie 500 metrów w tym samym składzie, co na poprzednich mistrzostwach świata. Wystąpiła także w jedynce na tym samym dystansie, zajmując w finale szóste miejsce. W sierpniu tego samego roku na mistrzostwach świata w Segedynie zdobyła srebrny medal w dwójce na 500 metrów z Karoliną Nają oraz brązowy w czwórce na 500 metrów.

Spore szanse na olimpijski medal ma utytułowany mrągowianin Piotr Myszka.

Po porannych wyścigach w żeglarskiej klasie RS:X nasz zawodnik w klasyfikacji generalnej wciąż zajmuje 4. miejsce. 5 punktów straty do srebra, 3 punkty straty do brązu.

Piotr zaliczył świetny występ w ostatnim wyścigu eliminacyjnym, który zakończył na 2. miejscu. To pozwoliło mu zredukować do minimum stratę do miejsca medalowego przed wyścigami finałowymi.

Wyścig medalowy (liczony podwójnie) z udziałem Piotra, odbędzie się w najbliższą sobotę (31 lipca), o godzinie 8:30.