ReklamaA1 - system czarterów

Sprzątanie Mazur. Pod Kętrzynem zebrano 2 tony śmieci

Bieżące12 października 2021, 5:50
Sprzątanie Mazur. Pod Kętrzynem zebrano 2 tony śmieci
 fot. Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Starostwo Powiatowe w Kętrzynie po raz szósty zorganizowało Akcję „Sprzątanie lasów”, której celem było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu kętrzyńskiego oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Akcja odbyła się 2 października 2021 r. w pięciu punktach kompleksów leśnych powiatu kętrzyńskiego (w okolicy miejscowości Kraskowo, Pożarki, Nakomiady, Bobrowo, Siniec).

Od godziny 8.00 rozpoczęły się piesze wycieczki w tych miejscach. Podczas nich uczestnicy zbierali odpady, które zostały przekazane lokalnym przedsiębiorstwom odbierającym odpady.

Łącznie zebrano 2000 kg odpadów. Zwieńczeniem „Sprzątania lasów” był wspólny  piknik na Plaży Gminnej w Czernikach (od godziny 12.00). Wówczas animatorzy przeprowadzili dla dzieci gry i zabawy o charakterze ekologicznym. Podczas pikniku nie zabrakło rozmów i dyskusji na temat właściwego postępowania na rzecz ochrony środowiska.

Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII. Do udziału zgłosiło się 5 szkół: Szkoła Podstawowa w Nakomiadach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kętrzynie, Szkoła Podstawowa w Korszach, Szkoła Podstawowa w Barcianach, Szkoła Podstawowa w Srokowie. W akcji wzięło udział ponad 200 osób.

Jednocześnie ze „Sprzątaniem lasów”, w ramach międzynarodowej akcji The EarthEcho Water Challenge, na Plaży Gminnej w Czernikach grupa uczniów pierwszej klasy LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, pod opieką pedagoga szkolnego Moniki Darmofał-Karanowskiej, przeprowadziła badania wody w jeziorze Mój. Celem było określenie podstawowych parametrów fizyko – chemicznych wody. W trakcie monitoringu, przy zastosowaniu dedykowanych zestawów testowych zbadane zostały poniższe parametry wody: zmącenie, temperatura, zawartość tlenu w wodzie, pH. W trakcie przeprowadzania badań zwrócono uwagę młodzieży na konieczność ochrony zasobów wodnych.

Akcję zorganizowano przy współpracy z Kołem Łowieckim Kaczor, Kołem Łowieckim Szarak, Kołem Łowieckim Wiewiórka, Kołem Łowieckim Daniel, Kołem Łowieckim Słonka, Gminą Miejską Kętrzyn, Gminą Wiejską Kętrzyn, Gminą Korsze, Gminą Srokowo, Gminą Barciany, Nadleśnictwem Srokowo, AgriPlus Sp. z o.o. w Poznaniu, MST Sp. z o.o. Sp.k. w Kętrzynie, Signify Poland Sp. z o.o. Oddział w Kętrzynie, Nadleśnictwo Borki Andrzej Kujawa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - AZS Wilkasy