ReklamaA1 - port 69

Stacja kolejowa w Ełku na Mazurach przechodzi dużą modernizację

BieżąceInwestycje3 kwietnia 2023, 6:18
Stacja kolejowa w Ełku na Mazurach przechodzi dużą modernizację
 fot. Budimex

Generalny wykonawca przebudowujący stację Ełk – Budimex – wchodzi w kolejną fazę realizacji inwestycji. W związku z tym nastąpią znaczące zmiany organizacji ruchu pieszego.

Od 3 kwietnia br. zostanie zamknięte przejście podziemne, a ciąg komunikacyjny będzie poprowadzony na powierzchni, zarówno prostopadle do torów kolejowych jak i z wykorzystaniem istniejącego peronu.  

W związku z koniecznością wykonania robót fazowania na budowie stacji Ełk od 3 kwietnia br., od godzin porannych, nastąpi zmiana organizacji ruchu pieszego na terenie inwestycji. Zmiana będzie polegała na wyłączeniu przejścia podziemnego i puszczenie ruchu pieszego wyłącznie na poziomie szyn.

Trasa ta skróci czas przemieszczania się między peronami a miastem. Dojście do peronów 1 i 2 od strony dworca będzie cały czas dostępne.

- Zmiana wymuszona jest zamknięciem przejścia podziemnego w celu wykonania dalszych robót budowlanych. Nowy ciąg komunikacyjny będzie posiadał stosowne oznakowanie oraz będzie odpowiednio doświetlony i wygrodzony - mówi Mikołaj Waśniewski, Dyrektor Kontraktu w Budimeksie.

W zakresie realizacji inwestycji w Ełku zostaną wybudowane nowe tory kolejowe o łącznej długości ok. 40 km (w tym 3,8 w opcji) wraz z podtorzem i odwodnieniem oraz urządzeniami Sterowania Ruchem Kolejowym na stacji Ełk oraz Ełk Towarowy.

W ramach zadania zostanie również zabudowanych 118 rozjazdów, nowy budynek nastawni dysponującej z nowymi urządzeniami oraz 5 peronów o łącznej długości krawędzi peronowej 2600mb (400mb w opcji) dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i niedowidzących wraz z pełną infrastrukturą. Przebudowana zostanie także sieć trakcyjna oraz sieci i linie z urządzeniami elektroenergetyki kolejowej.

Projekt za prawie 587 mln zł netto jest współfinansowany z unijnych środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Termin realizacji zamówienia wynosi 28 miesięcy. 

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Jeziorak Yacht Club