ReklamaA1 - Ognisty Ptak Boże Narodzenie

Stadion w Piszu doczeka się remontu

Inwestycje14 grudnia 2020, 6:07
Stadion w Piszu doczeka się remontu
 fot. mazury24.eu

Jak wynika z informacji opublikowanej na stronie Ministerstwa Sportu przygotowany przez Gminę Pisz wniosek dotyczący I etapu przebudowy Stadionu Miejskiego w Piszu uzyskał 2,77 mln dofinansowania.

– To wynik nie tylko dobrze przygotowanego projektu, ale również efekt znakomitej współpracy, często ponad podziałami. Cieszę się, że po wielu latach dyskusji wreszcie przejdziemy ze słów do czynów. Stadion stopniowo będzie odzyskiwał swój blask, w efekcie sportowcy uzyskają lepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności – mówi Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza.  

Dzięki dotacji z rządowego programu „Sportowa Polska” w przyszłym roku ruszą prace związane m.in. z remontem płyty boiska, wykonaniem instalacji nawadniania nawierzchni trawiastej boiska oraz systemu odwodnienia (w tym także odwodnienia liniowego do skrzynek rozsączających, zlokalizowanych pod płytą boiska).

Nowa nawierzchnia poliuretanowo-gumowa (z elastycznymi obrzeżami) w obrębie bieżni boiska ułatwi przeprowadzenie konkurencji biegowych lub technicznych (typu skok wzwyż, skok w dal, trójskok i rzut oszczepem). Remontu  doczeka się także rzutnia do pchnięcia kula oraz rzutu oszczepem. Szacowana całkowita wartość  I etapu inwestycji to ponad 5,5 mln zł.

Na tym nie koniec. Kibiców powinny ucieszyć plany przebudowy trybun, która jest przewidziana w II etapie projektu. Ujęto w nim też m.in. montaż punktu spikerskiego (wraz z nagłośnieniem), instalację oświetlenia, budowę zaplecza magazynowego, ogrodzenia oraz zakup niezbędnego wyposażenia technicznego i budowę boiska wielofunkcyjnego.

Ostatnia – III część przedsięwzięcia zakłada remont i modernizację budynku zaplecza i biura Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piszu.

UM Pisz

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów