Reklama

Sternicy łodzi na Mazurach lekceważą znaki. Policja interweniuje

Bieżące29 lipca 2022, 6:01Komentarzy: 11
Sternicy łodzi na Mazurach lekceważą znaki. Policja interweniuje
 fot. Warmińsko-Mazurska Policja

Policyjni wodniacy pilnują przestrzegania przepisów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad naszymi jeziorami mieszkańców regionu, jak i turystów.

Policjanci wodni z Mikołajek na Mazurach wielokrotnie interweniowali wobec osób, które lekceważyły zasady i przepisy bezpieczeństwa, a tym samym narażały siebie i innych na utratę życia lub zdrowia.

Do pierwszej interwencji doszło w środę (27.07.2022 r.) po godzinie 12:00 na jeziorze Mikołajskim, gdzie 60-letni sternik łodzi motorowej nie zastosował się do znaku żeglugowego. Został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Kolejna interwencja miała miejsce dwie godziny później. Na jeziorze Tałty, gdzie tym razem 47-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie dostosował się do zakazu wytwarzania fali, również został ukarany mandatem karnym.

Niespełna pół godziny później również na jeziorze Tałty, 56-letni mieszkaniec Warszawy sterując łodzią motorową popełnił to samo wykroczenie, dotyczące nie zastosowania się do znaku zakazu wytwarzania fali.

Tuż przed godziną 15:00 miało miejsce kolejne zdarzenie na jeziorze Tałty z udziałem 43-letniego sternika jednostki pływającej, który nie dostosował się to zakazu wytwarzania fali i poniósł konsekwencję finansowe.

Tego dnia miała miejsce jeszcze jedna interwencja dotycząca „falowania”. Tym razem sternik skutera wodnego nie zastosował się do obowiązujących przepisów. Również 26-letniego mieszkańca Warszawy nie ominęła kara w postaci mandatu.

- Policjanci sprawdzając czy jednostki pływające po mazurskich jeziorach, nie pływają w półślizgu, co powoduje powstawanie dużych fal. Są one nie tylko niebezpieczne, ale i uciążliwe, bo gdy dotrą do portów to wówczas łodzie się kołyszą i obijają o siebie lub są przestawiane, co powoduje ich zniszczenie – informują policjanci z Mikołajek.

Na podstawie informacji KPP w Mikołajkach.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 15
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - AZS Wilkasy