ReklamaA1 - Gertis

Sternicy pod wpływem alkoholu na mazurskich jeziorach. Policja ostrzega

Bieżące31 maja 2024, 11:14Komentarzy: 2
Zdjęcie poglądowe.
Zdjęcie poglądowe. fot. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Trwa długi czerwcowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego, a nad bezpieczeństwem na wodach czuwają policyjni wodniacy. Jednym z ich zadań jest kontrola stanu trzeźwości osób pływających rożnego rodzaju jednostkami. Niestety nie wszyscy są odpowiedzialni.

Funkcjonariusze zatrzymali już dwóch turystów pływających na skuterach wodnych pod działaniem alkoholu.

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu piskiego i turystów, wypoczywających na naszych akwenach, czuwają policyjni wodniacy. Jednym z ich zadań jest kontrola stanu trzeźwości osób pływających po jeziorach różnego rodzaju jednostkami. Należy bezwzględnie pamiętać, że alkohol jest najczęstszą przyczyną tragedii na wodzie, o czym niektórzy zapominają.

Pływając po jeziorach powiatu piskiego policyjni wodniacy w czwartek (30.05.2024 r.) zatrzymali dwóch serników pod działaniem alkoholu pływających po jeziorze Bełdany na skuterach wodnych. Pierwszego z nich skontrolowali przed godz. 12.00. Był to 45-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugiego nieodpowiedzialnego sternika policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli po godz. 13.00. Skuterem wodnym płynął 46-letni turysta z województwa mazowieckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Obaj turyści poniosą konsekwencje za popełnienie wykroczenia. Grozi im kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

- Szlak wodny jest jak droga. Pływanie łodzią motorową po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie jest wykroczeniem. Jeśli stężenie wynosi powyżej 0,5 promila jest to przestępstwo. W przypadku „wydmuchania” podczas kontroli 0,5 promila pływając żaglówką bez silnika, kajakiem, czy rowerem wodnym grozi za to kara grzywny - informuje policja.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Sailing Machine