ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Sukces mieszkańca Wydmin na Mazurach w Bison Ultra Trail

Sukces mieszkańca Wydmin na Mazurach w Bison Ultra Trail
 fot. mazury24.eu

Bison Ultra Trail odbył się 1 października w Supraślu. W imprezie wystartowało ponad tysiąc biegaczy z kraju i zagranicy. Bartłomiej Osior z wynikiem 2:24:03 pewnie zwyciężył na dystansie 35 kilometrów, wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad 20 minut.

W ramach zawodów rozegrano biegi na 16, 35, 50, 70 i 100 km. Reprezentant Wydmin zdecydował się na dystans 35 kilometrów, który jako jedyny miał formułę startu otwartego. Co to oznacza? Na starcie biegu w Królowym Moście należało stawić się w godzinach 9:00-11:00 i po prostu wyruszyć na trasę, z zamiarem jak najszybszego jej pokonania.

Żadne kalkulacje nie wchodziły w grę, ponieważ rywale być może biegli już w kierunku Supraśla lub swój start zaplanowali na późniejszą godzinę.

O ile w kolarstwie to dosyć częste, tak w bieganiu taka forma rywalizacji spotykana jest niezwykle rzadko. Eliminacja możliwości bezpośredniej konfrontacji z rywalami sprawia, że pod względem taktycznym to bardzo trudny bieg.

Ostatecznie jednak założone średnie tempo w granicach 4:00 min/km przyniosło końcowy sukces i doświadczony biegacz z Wydmin mógł świętować zwycięstwo. Tyle relacji z Podlasia. Przenosimy się na Mazury, do Powiatu Giżyckiego.

Bartłomiej Osior to również dyrektor biegu Borecka Łękuk Trail, który w dniach 18-20 listopada odbędzie się w Folwarku Łękuk.

- Dla biegaczy z Polski i zagranicy przygotowaliśmy biegi na czterech dystansach; Litygajno 50km, Wolisko 21km, Dubinek 13,5 km oraz po raz pierwszy Łękuk 5km, z myślą o początkujących biegaczach. Nowością są też biegi dziecięce Borecka KIDS. Warto dodać, że uczestnicy biegów Litygajno 50km oraz Wolisko 21km zawitają do Pokazowej Zagrody Żubrów w Wolisku. Po zawodach w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne podsumowanie sezonu biegowego – mówi.

Swój udział w tegorocznej edycji Borecka Łękuk Trail potwierdziło już blisko 200 osób. Wszystkie szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl oraz profilu facebook wydarzenia.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Chłop z Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe