Sukces zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej

Bieżące25 lutego 2020, 14:10

W czwartek 20 lutego 2020, zakończyła się bojerowa juniorska rywalizacja w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w klasach ICE-Optimist i DN.

W imprezie, która odbyła się w Szwecji na jeziorze Oresjön, rywalizowała silna ekipa Giżyckiej Grupy Regatowej. Po raz pierwszy w historii sportu bojerowego złoty medal Mistrzostw Świata w klasie Ice-Optimist wywalczył zawodnik z Giżycka.

Mistrzostwo Świata wywalczył Mateusz Gigielewicz! Srebro i brąz w klasyfikacji dziewczynek zdobyły odpowiednio Maria Konarzewska i Amelia Potejko! Magda Skórnóg zajęła miejsce siódme. W juniorskiej rywalizacji klasy DN, Wojciech Klimaszewski wywalczył miejsce szóste a Kuba Kamiński czternaste.

W Mistrzostwach Europy w klasyfikacji open Maria Konarzewska wywalczyła srebro a Amelia Potejko brąz, w klasyfikacji dziewczynek giżyckie zawodniczki zajęły miejsce pierwsze i drugie! Mateusz Gigielewicz uplasował się tuż za podium – na czwartej pozycji. Magdalena Skórnóg, która w wyścigach Mistrzostw Europy latała jak zaczarowana, niestety straciła swój medal na skutek awarii sprzętu … podczas ostatniego wyścigu złamał się jej maszt … i rywalizację zakończyła na miejscu 10.

Nasi DN-owcy uplasowali się w Mistrzostwach Europy  odpowiednio – Wojciech Klimaszewski na 11 i Kuba Kamiński na 13 pozycji. Nad giżyckimi zawodnikami czuwało dwoje trenerów – Barbara Ramotowska (ICE-Optimist) i Marcin Panaś (DN).

Partnerem wspierającym udział giżyckich żeglarzy w tych zawodach było miasto Giżycko.

Mistrzowskie ślizgi w Szwecji. Rozgrywki seniorów

Wcześniej, 10 lutego na tafli Jeziora Orsasjön w środkowej Szwecji, 137 zawodników stanęło również na starcie Mistrzostw Świata Seniorów w bojerowej klasie DN. Z planowanych czterech dni „ścigania się” aura – czyli wiatr, pozwolił tylko w dwóch pierwszych na rywalizację.

Udział w imprezie i zmaganiach seniorów wzięło trzech żeglarzy z Giżyckiej Grupy Regatowej /Miejskiej Bazy Sportów Wodnych (Ekomarina Giżycko). Bardzo wysokie miejsce bo 5 zajął Wojciech Baranowski. Nie był on bez szansy walki o medal, ale w jednym z wyścigów wiatr osłabł i niekorzystnie skręcił.  Rafał Sielicki był 14 a  Marek Stefaniuk 36.

Zwyciężył Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki przed Karolem Jabłońskim OKŻ Olsztyn i Antonem Didenko z Rosji.