ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Święto jachtów i łodzi w Poznaniu. Podsumowanie pierwszej edycji targów Yacht Salon

Sprzęt i inspiracjeBieżące26 października 2022, 6:28
Święto jachtów i łodzi w Poznaniu. Podsumowanie pierwszej edycji targów Yacht Salon
 fot. Organizator.

Za nami pierwsza edycja targów jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon. Oprócz nich odbyły się również targi Caravans Salon, Tour Salon i Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

Przez 3 dni Poznań stał się wielkim portem, w którym stacjonowały jachty i łodzie, a to za sprawą targów Yacht Salon. W dniach 21 – 23 października miłośnicy sportów wodnych i żeglowania opanowali Pawilon 6 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Osobiście można było zobaczyć ekskluzywne jednostki, zapoznać się z nowościami oraz najpopularniejszymi modelami. Wśród wystawców nie zabrakło też przedstawicieli innych sportów wodnych.

Jachty, łodzie i sporty wodne ponownie w Poznaniu

Po kilku latach przerwy osoby interesujące się żeglarstwem wróciły na Międzynarodowe Targi Poznańskie podziwiać jednostki łodzi i jachtów czołowych producentów i dystrybutorów. Haber Yachts, MS-Yachts, Power Boats Poland, Skyboat, VT-Sport, Golden Slide Marine zaprezentowały swoją bogatą ofertę wzbudzając zainteresowanie. Zwiedzający z zachwytem oglądali ekspozycję bardzo często prowadząc długie rozmowy z wystawcami, na temat zakupienia własnej łodzi bądź czarteru. Każdy z uczestników targów z zadowoleniem opuszczał każde stoisko. A naprawdę działo się bardzo dużo. Ciekawą propozycją były tzw. domy na wodzie. Tego typu konstrukcje są już popularne w Europie a Polacy coraz chętniej otwierają się na tego typu jednostki pływające.

Oprócz wspomnianych wyżej firm dużym zainteresowaniem cieszyły się także stanowiska ze sprzętami do sportów wodnych. Deski elektryczne, skutery wodne, kitesurfing, kajakarstwo czy sprzęt do flyboardingu to tylko niektóre propozycje dla miłośników spędzania aktywnego wypoczynku nad wodą. Również sporą ciekawość wzbudzały stanowiska Nowego Żeglarstwa, TopCat oraz Preste18. Pasjonaci żeglarstwa mogli zasięgnąć fachowej porady i wskazówek od doświadczonych instruktorów i trenerów.

Nie mogło także zabraknąć strefy z artykułami marynistycznymi gdzie można było zapoznać się ze sztuką dedykowaną żeglarstwu a także stanowiska z odzieżą żeglarską.

Wiedza żeglarska zawsze w cenie

Yacht Salon był również doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy. A tę zapewniały wystąpienia na scenie głównej. Michał Korneszczuk z firmy ubezpieczeniowej Pantaenius opowiadał o najczęstszych wypadkach na wodzie. Doradzał w jaki sposób ich unikać oraz jak sobie z nimi radzić. Fundacja Nowe Żeglarstwo zachęcał do wsparcia akcji „Kółka na fali” wspierającej aktywność żeglarską osób z ograniczeniami ruchowymi. Oprócz prelekcji na scenie głównej na stoisku Fundacji, dla wszystkich chętnych, odbywały się warsztaty z wiązania węzłów. Na stoisku Haber Yachts, polskiego producenta jachtów mieczowych, każdego dnia można było posłuchać wartościowych prelekcji na temat tychże jachtów i zachęty do pływania właśnie nimi.

Weekend pełen podróży i przygód

Nie tylko jachty i łodzie królowały w miniony październikowy weekend. Na zwiedzających czekała również ekspozycja targów turystycznych Tour Salon oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.  Miłośnicy podróżowania oraz odkrywania nowych miejsc mogli znaleźć coś dla siebie. Ciekawe przygody, opowieści oraz porady były słyszane ze stoisk oraz sceny głównej i mniejszych przestrzeni z wystąpieniami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Karola Okrasy. Największą przestrzeń na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas tego weekendu zajął świat kamperów i przyczep kempingowych. W 5 pawilonach wystawienniczych na zwiedzających czekały premiery, nowości, setki pojazdów: kamperów przyczep, kampervanów i zabudów oraz akcesoria i technologie. Każdy chętny mógł zapoznać się z ofertą czołowych polskich i europejskich producentów tego typu pojazdów. Nie zabrakło gwiazd podróżowania kamperem, wśród których najbardziej znani to Busem przez Świat, PodróżoVanie oraz Foxes in Eden. Także miłośnicy starszych pojazdów znaleźli coś dla siebie w strefie retro.

Udany start targów jachtów i łodzi

Pierwsza edycja Yacht Salon pokazała, że pasjonaci sportów wodnych to społeczność, która potrzebowała kontynuacji targów w Poznaniu. Minione targi ukazały, że ta branża wciąż się rozwija a kolejne targi Yacht Salon przyciągną nowych wystawców oraz zwiedzających. Poznań ponownie zawitał na żeglarską mapę Polski. 

Informacja organizatora

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Stranda Wiosna