ReklamaA1 - Gertis

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

Sprzęt i inspiracje24 października 2023, 8:29Komentarzy: 1
Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023
 fot. Organizator.

Ostatni weekend października na Międzynarodowych Targach Poznańskich to niezwykłe święto turystyki. Częścią tego weekendu będą targi jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon. W dniach od 26 do 29 października do Poznania zjadą miłośnicy żeglowania oraz pasjonaci sportów wodnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla każdego.

Poznaj niezwykły świat jachtów żaglowych i motorowych

Największe wrażenie na Yacht Salon z pewnością wzbudzi obecność dużych jednostek. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy łodzi motorowych jak i Ci, którzy kochają żagle. Pojawią się zarówno jednostki, które pozwalają rozwinąć prędkość na wodzie jak i takie pozwalające poczuć komfort i przestrzeń. W tej części ekspozycji będzie można podziwiać łodzie od jednej z najbardziej prestiżowych stoczni w Polsce Balt Yacht, przepiękne jachty żaglowe od Haber Yachts, a także czołowych polskich producentów i dystrybutorów jak: Golden Slide Marine, MS-Yachts, Skyboat, Power Boats Poland czy Performance Marine. Nie zabraknie także przedstawicieli firm czarterowych. To doskonała opcja dla tych osób, które nie mają w planach zakupu własnej jednostki.

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

 

Lubisz sporty wodne? Wskocz do basenu!

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się centrum Pawilonu 6 Międzynarodowych Targów, gdzie stanie basen o powierzchni 300m2 a także tor skimboardowy do ślizgów na desce. Cała strefa będzie miała oprawę muzyczną serwowaną przez profesjonalnego DJ-a, a także będzie animowana przez konferansjera. Każdego dnia w programie strefy do dyspozycji zwiedzających będą: testy sprzętu wodnego, warsztaty SUP & Skimboard, strefa trenażerów, czy konkursy z nagrodami. Natomiast w sobotę i niedzielę odbędą się HALOWE ZAWODY SUP & SKIMBOARD. Odbędą się zarówno w kategoriach zawodowców oraz amatorów. Szczegóły wydarzenia oraz zapisy TUTAJ.  

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

Strefa sportów wodnych to także topowi wystawcy z tej branży. Przede wszystkim bogata oferta m.in. Wiosłujcie.pl z deskami SUP i kajakami, Taurus Sea Power ze skuterami marki Sea Doo, czy Hydro Sport/Fly-Board ze sprzętem do latania nad wodą.
 

Poznaj nurkowy świat – Strefa Dive Camp

Na Yacht Salon odnajdą się również miłośnicy podwodnych przygód. W jednym miejscu będzie można spotkać ekspertów od nurkowania, którzy zapoznają z najlepszym sprzętem oraz podpowiedzą jak zacząć nurkować i gdzie spotkacie najciekawsze miejsca do podwodnego odkrywania. Wśród wystawców pojawią się takie firmy jak Reel Diving, Santi Diving, Shearwater, Sea Wolf, czy Suex i Halcyon. Oprócz firm ze sprzętem warto odwiedzić Centrum Nurkowe Płetwal i Activtour, które pokażą Wam gdzie najlepiej się wybrać aby poczuć pełnię nurkowych przeżyć.

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

Goście, spotkania, fachowa wiedza – Scena Głowna Yacht Salon

Yacht Salon to nie tylko bogata ekspozycja, ale także możliwość spotkań z żeglarskimi ekspertami i pasjonatami sportów wodnych. Gościem specjalnym poznańskich targów będzie mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku oraz brązowy medalista z igrzyska w Atenach z 2004 roku Mateusz Kusznierewicz. W niedzielę 29 października o godz. 12:00 przedstawi temat „Wspaniały świat jachtingu”. A o 14:00 również na Scenie Yacht Salon podpowie „Jak zostać Mistrzem Świata”. Poza gościem specjalnym nie zabraknie ciekawych tematów i osobistości. Ze szczególnie ciekawym tematem wystąpi znany w żeglarskim świecie kapitan Krzysztof Baranowski, który opowie o strategii i taktyce w samotnej żegludze. Nie zabraknie również wystąpień związanych z bezpieczeństwem na wodzie oraz bardzo ważnych kwestii związanych z ekologią.

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SCENY - https://mtp-link.pl/prgramscena

Jeden bilet, kilka wydarzeń

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon, zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tej branży targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na spotkania z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń.

Więcej informacji: www.yachtsalon.pl

Bilety: https://mtp-link.pl/9l0eu

Święto jachtów, łodzi i sportów wodnych w Poznaniu - Yacht Salon 2023

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine