ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Szantowa Aleja Gwiazd jest na Mazurach

Bieżące23 lipca 2021, 12:08
Szantowa Aleja Gwiazd jest na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Różne są aleje gwiazd w różnych miastach w Polsce i na świecie. Od tego roku na Mazurach swoją „aleję zasłużonych” mają również muzycy szantowi. Ten gatunek muzyczny w tym regionie jest najbardziej popularny wśród odwiedzających mazurskie porty i tawerny.

Z taką inicjatywą na Mazurach wyszedł Hotelu Ognisty Ptak w Ogonkach koło Węgorzewa. Jej celem jest wyróżnienie najwybitniejszych szantowych artystów.

Pierwszą gwiazdą w tej alei zasłużonych jest grupa The Nierobbers, która na stałe wpisała się w klasykę gatunku muzyki żeglarskiej. Podczas tej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć koncertu wyróżnionych muzyków.

The Nierobbers to zespół z Elbląga, który powstał w 2013 roku. Muzyków tej grupy połączyła wspólna pasją, jaką jest żeglowanie – to właśnie podczas wspólnych rejsów postanowili założyć zespół.

The Nierobbers koncertują w całym kraju, z powodzeniem biorą również udział w przeglądach i festiwalach żeglarskich, w tym m. in.: Białostocka „Kopyść” 2013 i 2014 (dwukrotnie II miejsce) oraz 2016 (I miejsce), „Szanta Claus” w Poznaniu (I miejsce w 2013 roku, 2014 rok – zaproszenie organizatorów), „Festiwal Piosenki Żeglarskiej” w Mikołajkach (­I miejsce w 2014 roku). The Nierobbers są także laureatami „Shanties” w Krakowie w 2014 i 2015 roku, w 2018 roku zdobyli Nagrodę Publiczności.

Jak sami o sobie piszą, poruszają się w klimacie pieśni kubryku, poezji śpiewanej, jak i własnej twórczości. Wykonują piosenki turystyczne, żeglarskie i poetyckie.

- Ogromnie nas cieszy, że pomimo trwającej pandemii znowu możemy cieszyć się koncertami oraz możliwością przebywania ze sobą. Chcemy, aby Goście odwiedzający Hotel Ognisty Ptak*** poznali muzykę, którą pokochali żeglarze pływający po mazurskich wodach. Mamy nadzieję, że Mazurska Aleja Gwiazd Szantowych będzie uhonorowaniem największych gwiazd tego gatunku oraz wpłynie na zwiększenie ich popularności wśród turystów odwiedzających Krainę Wielkich Jezior - mówi Iwona Kozian-Świderska Dyrektor Zarządzająca kompleksem w Ogonkach.

To jednak nie koniec tej akcji i jeszcze w tym roku, jak zapowiadają organizatorzy, swoją gwiazdę otrzyma znana grupa szantowa EKT Gdynia. Uroczystość odbędzie się

W tym roku nastąpi również uhonorowanie zespołu EKT GDYNIA, podczas koncertu w Tawernie Albatros organizowanego 9 sierpnia 2021 r.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marshalle

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo