ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Sześć firm chętnych do przebudowy trasy w Ełku

Inwestycje17 kwietnia 2021, 9:08
Sześć firm chętnych do przebudowy trasy w Ełku
 fot. GDDKiA Olsztyn

Jest 6 chętnych firm do przebudowy drogi krajowej nr 65 na prawie 5-kilometrowym odcinku ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

Ofertę z najniższą ceną 13 mln zł zaproponowała firma Unibep, z najwyższą – prawie 18 mln zł złożył Budimex. Budżet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na ten cel wynosi ponad 14 milionów złotych.

Teraz drogowcy będą oceniali te oferty. Najważniejszym kryterium przy wyborze zwycięzcy przetargu będzie zaproponowana cena, a następnie termin realizacji i okres gwarancji.

Do zadań wybranego wykonawcy będzie należało poprawienie nawierzchni i geometrii ronda na przecięciu ulic Przemysłowej i Grajewskiej oraz zainstalowanie sygnalizacji świetlna na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Kolejowej.

Sześć firm chętnych do przebudowy trasy w Ełku

Przebudowa ulic Przemysłowej i Grajewskiej w Ełku jest częścią modernizacji siedmiu odcinków DK65 o łącznej długości nieco ponad 59 km.

Do rozbudowy przygotowywane są kolejne odcinki, dla których opracowywana jest dokumentacja, a chodzi o drogowe przejście graniczne Gołdap – początek obwodnicy Gołdapi, odcinek Kowale Oleckie – początek obwodnicy Olecka oraz odcinki Olecko – Gąski, Gąski – Ełk, Ełk – Nowa Wieś Ełcka oraz Nowa Wieś Ełcka – granica woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew