ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Szybsza trasa z południa Polski na Mazury

Inwestycje13 maja 2020, 9:48
Szybsza trasa z południa Polski na Mazury
 fot. mazury24.eu

Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.

Umowę na modernizację trasy podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z firmą Budimex, która wykona prace. Koszt modernizacji to 600 milionów złotych.Odcinek ma długość niespełna 10 kilometrów.

Droga, która stanie się częścią trasy ekspresowej S7, jest bardzo popularna wśród kierowców. Tędy, przez Łomianki, Czosnów i Modlin mieszkańcy Warszawy wyjeżdżają na weekendy, a także na wakacje, nad morze i na Mazury.

Dziś problemem są liczne skrzyżowania z lokalnymi drogami. Mimo że dziś jest to czteropasmowa droga, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70-100 kilometrów na godzinę.

Drogowcy wskazują, że modernizacja będzie dużym wyzwaniem przede wszystkim ze względu na fakt, że prace będą prowadzone na terenie zurbanizowanym, a co za tym idzie, z ruchem samochodowym o dużym natężeniu.

Mimo to nie jest planowane całkowite wyłączenie modernizowanego odcinka z ruchu. Cały czas dla kierowców mają być dostępne dwa pasy ruchu.

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że podpisana umowa na modernizację jest kluczowa nie tylko dla aglomeracji warszawskiej, ale także dla rozprowadzenia ruchu samochodowego na całym Mazowszu.

Droga zostanie poszerzona do trzech pasów w każdym kierunku. Zostanie przebudowany most w okolicach Modlina. Powstaną na nim ścieżki rowerowe. Znikną przejścia dla pieszych i kolizyjne przejazdy.

W związku z tym zwiększy się dopuszczalna prędkość do obowiązującej na wszystkich trasach ekspresowych w kraju.

Docelowo trzema pasami ruchu będzie można dojechać do samego Płońska. Tomasz Żuchowski powiedział, że prowadzone są przetargi na modernizację kolejnych odcinków.

Cała trasa S7 ma ponad 750 kilometrów długości, z czego dotychczas zmodernizowano ponad 430 kilometrów.

171 kilometrów trasy jest w tej chwili w procesie modernizacji, której koszt wynosi 7,5 miliarda złotych. W tym momencie przygotowane są koncepcje programowe odcinków od Czosnowa do Warszawy.

Szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że jest to najbardziej newralgiczny odcinek ze względu na gęstą zabudowę, co wiąże się z koniecznością zastosowania wielu rozwiązań komunikacyjnych.

Zakończenie prac na odcinku z Czosnowa do Modlina przewidziano na 2023 rok.

źródło: GDDKiA

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka