ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Szykuje się oblężenie Mazur podczas długiego weekendu

Bieżące2 czerwca 2021, 22:58
Szykuje się oblężenie Mazur podczas długiego weekendu
 fot. mazury24.eu

W wielu hotelach na Mazurach na nadchodzący długi weekend nie ma już wolnych miejsc. Największym zainteresowaniem turystów, którzy chcą odpoczywać na Mazurach, cieszą się domki, mniej osób wybiera noclegi w hotelach.

W Mikołajkach, Giżycku, czy Rynie na nadchodzący długi weekend trudno już znaleźć wolne miejsce w hotelu, znalezienie wolnego domku wypoczynkowego graniczy wręcz z cudem. Jednak w mniej uczęszczanych miejscowościach, np. Piszu czy Rucianym-Nidzie jeszcze można znaleźć pokój w hotelu, a nawet domek wypoczynkowy.

Także w mniejszych miejscowościach na Mazurach, zwłaszcza tych leżących poza Szlakiem Wielkich Jezior, można wciąż znaleźć miejsce noclegowe.
 

- Czuć atmosferę wyczekiwania. Przede wszystkim ludzie pytają o domki, dopiero w następnej kolejności wybierają hotele. Na ten weekend mamy już pełne obłożenie zgodne z wytycznymi epidemiologicznymi, tj. zajęta jest połowa miejsc - powiedział prezes spółki zarządzającej siecią hoteli w warmińsko-mazurskim Tomasz Dowgiałło.

Dodał, że wciąż wiele osób się waha przed rezerwacją terminów wakacyjnych. "Ludzie nie wiedzą, jak będzie z wyjazdami za granicę, my nie wiemy, ile osób będziemy mogli przyjmować. Trwa nastrój wyczekiwania, ale mamy nadzieję, że powoli będziemy wracać do pracy na pełnych obrotach" - powiedział Dowgiałło.

Wiele osób, które zaplanowały nadchodzący długi weekend na Mazurach, nie będzie korzystało z obiektów noclegowych, ale będzie nocować na jachtach i houseboatach.

Ci, którzy będą odpoczywać w hotelach, a zechcą odbyć krótki rejs po jeziorach, bez problemu mogą skorzystać z ofert białej floty.

Na długi weekend otwierają się na Mazurach sezonowe punkty gastronomiczne i restauracje. Wiele z nich od tego weekendu będzie już działało nieprzerwanie przez całe wakacje.

Zgodnie z rozporządzenie Rady Ministrów w hotelach obowiązuje limit gości - maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi.

źródło: PAP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz