ReklamaA1 - Ognisty Ptak - ferie

Tajemnicze Mamerki na Mazurach. Zobacz nasz materiał filmowy

BieżąceHistoria3 stycznia 2022, 5:55
Tajemnicze Mamerki na Mazurach. Zobacz nasz materiał filmowy
Bunkry w Mamerkach na Mazurach. fot. mazury24.eu

„Mazurskie Opowieści” tym razem z miejsca niezwykłego i owianego tajemnicą. Jesteśmy w kompleksie bunkrów w Mamerkach. Opowiada o tym niesamowitym miejscu Tadeusz Sakowski. Jeśli zaś nie byliście tu jeszcze podczas pobytu na Mazurach, warto obejrzeć nasz materiał filmowy.

Widzieliście już Wilczy Szaniec w Gierłoży? Rozległe, potężne bunkry zrobiły na Was kolosalne wrażenie? Przygotujcie się na coś jeszcze bardziej spektakularnego.

Teraz zajrzymy do Mamerek – całego kompleksu bunkrów jeszcze bardziej tajemniczych niż wojenna, wschodnia siedziba Adolfa Hitlera. Do tego miejsce to jest owiane legendą ukrytych skarbów i penetrowane przez ich poszukiwaczy.

Od kilku lat ten kompleks bunkrów wojennych stanowi arenę poszukiwań jednej z największych zagadek XX wieku. Chodzi o Bursztynową Komnatę i jej zagadkowe zniknięcie pod koniec II wojny światowej. Hipotez na ten temat jest wiele, jak również wiele jest miejsc, gdzie tego skarbu poszukiwano. Również w Mamerkach.

Warto dodać, że w odróżnieniu od Wilczego Szańca, bunkry w Mamerkach nie zostały wysadzone w powietrze. To zaś oznacza, że kompleks zachował się w całkiem dobrym stanie.

Kompleks 30 niezniszczonych bunkrów, zlokalizowanych 8 kilometrów za Węgorzewem. To tu mieściła się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) podczas agresji Niemiec na ZSRR. To tu w latach 2016 i 2017 poszukiwano zaginionej Bursztynowej Komnaty.

O tajemniczym kompleksie w Mamerkach opowiada specjalnie dla Was Tadeusz Sakowski, który pewnie historię ziarnka mazurskiego piasku opowiedziałby równie ciekawie, jak krótką opowieść o Mamerkach.

Przy okazji, jeśli nie byliście jeszcze w tym miejscu na Mazurach, możecie obejrzeć kompleks bunkrów w Mamerkach na naszym filmie.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - AZS 7 dni

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew