Reklama
ReklamaA1 - Gertis

Tak będzie powstawał nowy Lunapark w Giżycku

InwestycjePozostałe2 października 2020, 17:20
Tak będzie powstawał nowy Lunapark w Giżycku
 fot. Aktywne Giżycko/facebook

To może być atrakcja, która przyciągnie do miasta jeszcze większą ilość turystów z Polski i Europy. Mówimy o budowie przy plaży miejskiej całorocznego obiektu rozrywkowego. Na inwestycję zgodę wyrazili radni miejscy Giżycka. Inwestor zaś wskazuje, że proces budowlany będzie realizowany etapami.

Lunapark w Giżycku powstanie w czterech etapach

Jak informują właściciele lunaparku, inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. Pierwszy z nich - przygotowanie nawierzchni, utworzenie alejek i podłączenie wszelkich mediów. Jak wskazują będzie to bardzo czasochłonny i uzależniony od warunków pogodowych etap prac.

W drugim etapie rozmieszczone zostaną wszystkie urządzenia. W trzecim utworzona będzie mała architektura, czyli m.in. wodospad, fontanna, klomby, nasadzenia, pałąki z kwiatami, ławki, ozdobne oświetlenie, profesjonalne ogrodzenie, brama wejściowa, kasy biletowe, budynek socjalny dla pracowników, toalety. 

Wszystko to ma zostać utrzymane w klimacie żeglarskim, mazurskim, wodnym, zarówno kolorystyka, jak i elementy ozdobne (syrenka, kotwica, koniki morskie).

Na terenie nowego lunaparku znajdzie się również miejsce relaksu dla rodziców i opiekunów oraz bawiących się dzieci.

Tak będzie powstawał nowy Lunapark w Giżycku

W czwartym etapie natomiast zakupione zostanie nowe młyńskie koło o wysokości około 40 metrów. Na koniec właściciele stworzą mini centrum badawcze, w którym dzieci i młodzież (np. z Giżyckiego Elektryka) będą mogły w sposób namacalny i doświadczalny poznać pracę urządzeń lunaparkowych, gdzie wykorzystane jest wiele rozwiązań z dziedziny automatyki, robotyki, elektroniki, informatyki.

To będzie całoroczny obiekt rozrywkowy

Inwestorzy planują, że lunapark będzie w Giżycku aktywny przez cały rok. W tym celu planowane są takie wydarzenia, jak: jarmark bożonarodzeniowy we współpracy z okolicznymi restauratorami, Oktoberfest, imprezy podczas świąt wielkanocnych i majowego, długiego weekendu czy dnia dziecka.

Co z tej inwestycji dla Giżycka?

- Co mnie osobiście cieszy, publicznie postawiłem 4 warunki dla właścicieli Lunaparku, po spełnieniu których zagłosuję za. W odpowiedzi na mój publiczny wpis, właściciele Lunaparku w przesłanym do przewodniczącego piśmie, wyrazili zgodę na zarejestrowanie firmy w Giżycku (płacenie tu PiTu), współpracę ze szkołami (szczególnie Elektrykiem), wprowadzenie systemu zniżek dla giżycczan posiadających Karty Mieszkańca oraz wygląd parku rozrywki 1:1 z tym, które prezentowali podczas wizualizacji – komentuje radny Giżycka, Paweł Anduszkiewicz.

Inwestorzy zaś podkreślają, że nowy lunapark będzie dużą atrakcją Giżycka. Jak wskazują, lunapark został doceniony przez międzynarodowe, włoskie jury. Otrzymał główną nagrodę dla najlepszego parku rozrywki – Golden Pony Award przez włoskie wydawnictwo Facto Edizioni. Nagroda jest przyznawana profesjonalnym lunaparkom, z całego świata o długoletnim doświadczeniu, stawiającym na najwyższą jakość i innowacje.

- Bezpieczeństwo oraz satysfakcja klientów są dla nas priorytetem. Charakteryzujemy się transparentnością, liczy się dla nas najwyższa jakość i jawne spełnianie światowych standardów bezpieczeństwa. Zawsze inwestujemy w solidny i sprawdzony sprzęt. Od wielu lat współpracujemy z brytyjskimi, włoskimi oraz holenderskimi producentami, którzy są pionierami w branży rozrywkowej. Dostarczają oni sprzęt projektowany przez doświadczonych inżynierów, który jest badany w instytutach badawczych oraz wielokrotnie poddawany specjalistycznym testom, zanim zostanie oddany do użytku. Gdy sprzęt zostanie zamontowany na stałe, nie będzie ulegał niszczeniu, które dotychczas wynikało z częstego montażu i demontażu – podkreślają inwestorzy.

Właściciele lunaparku chcą też zainwestować w ogólnopolską kampanię marketingową i reklamową, która ma przyciągnąć do Giżycka turystów z całej Polski i zagranicy.

Więcej o lunaparku w Giżycku przeczytasz tu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina