ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Targi WIATR i WODA 2020 w nowej lokalizacji

Wydarzenia i imprezy10 lutego 2020, 14:46
Targi WIATR i WODA 2020 w nowej lokalizacji

32. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbędzie się w dniach 12-15 marca 2020 roku w nowej lokalizacji w Warszawie – Centrum Targowo-Kongresowym Global EXPO, przy ul. Modlińskiej 6D. Targi WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim.

Swoje produkty prezentuje tu ponad 400 firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą. Ekspozycji wystawców towarzyszą spotkania z największymi gwiazdami sportów wodnych: olimpijczykami, zawodnikami regatowymi, podróżnikami i odkrywcami. Targi organizują spółki YACHT EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE.

Partnerem strategicznym Targów jest Gdynia – Żeglarska Stolica Polski

Targi WIATR i WODA, będące co roku zapowiedzią zbliżającego się sezonu żeglarskiego, rozpoczną go z rozmachem w atrakcyjnej lokalizacji. Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO to nowy obiekt na mapie stolicy, zlokalizowany na warszawskim Żeraniu, o łącznej powierzchni około 17 tys. m², z czego ponad 12 tys. m² to hala wystawiennicza pod jednym dachem. Na Targach zaprezentuje się ponad 400 wystawców z kraju i zagranicy (m.in. z Niemiec, Chorwacji i Grecji), przede wszystkim z branży żeglarskiej, jachtingu motorowego, kajakarskiej, windsurfingowej i nurkowej. Gościć będziemy największe gwiazdy sportów wodnych – zawodników, podróżników i ekspertów a także zagranicznych kontrahentów i dziennikarzy, którzy odwiedzą Targi w ramach misji gospodarczej. Jak przystało na wydarzenie otwierające sezon, zaprezentujemy plany organizatorów największych imprez żeglarskich, najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne Gdyni – partnera strategicznego Targów, przedstawimy także laureatów prestiżowych konkursów. Gośćmi Targów WIATR i WODA będą między innymi wybitni żeglarze Joanna Pajkowska i Jacek Siwek, którzy z powodzeniem startowali w regatach Sydney-Hobart. Michał Weselak, który ukończył Mini Transat oraz nasi reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, a także Prezes PZŻ Tomasz Chamera i dyrektor sportowy Dominik Życki. Tematami spotkań będą przyszłoroczny finał The Tall Ships Races w Szczecinie czy Polska Ekstraklasa Żeglarska i setne regaty cyklu Polish Match Tour.

Na Targach zaprezentują się firmy z branży przemysłu jachtowego, w tym producenci, importerzy i dystrybutorzy: jachtów, łodzi motorowych, skuterów wodnych, pontonów i innych jednostek pływających, nowoczesnego sprzętu żeglarskiego i motorowodnego, akcesoriów żeglarskich, silników, sprzętu asekuracyjnego i ratunkowego, instrumentów do nawigacji i elektroniki jachtowej, odzieży żeglarskiej i sportowej, regiony turystyczne, przedstawiciele wodnych szlaków turystycznych, akwenów żeglarskich, marin czy organizatorzy czarterów, producenci, importerzy i dystrybutorzy z branży: nurkowej, kajakowej, surfingu, wakeboardingu, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i mediów branżowych.

Misja gospodarcza na Targach WIATR i WODA

Targom towarzyszyć będzie gospodarcza misja przyjazdowa, zorganizowana w ramach uruchomionego przez Ministerstwo Rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej, drugiego etapu programu promocji branży jachty i łodzie rekreacyjne, w tym na rynkach perspektywicznych, na lata 2020-2022, w ramach projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki – Brand”. Goście Misji - przedsiębiorcy i dziennikarze czołowych mediów branżowych m.in. z Chorwacji, Rosji, Serbii, Turcji i Ukrainy wezmą udział w spotkaniach B2B i konferencji organizowanej we współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT, odwiedzą także polskie firmy z branży przemysłu jachtowego. To trzydniowe branżowe wydarzenie będzie wyjątkową okazją do nawiązania wartościowych relacji biznesowych z zagranicznymi gośćmi oraz promocji rodzimych firm i ich najwyższej jakości produktów zagranicą.

Salon Podwodna Przygoda

Podobnie jak rok temu, Targom WIATR i WODA towarzyszy Salon Podwodna Przygoda – wielkie święto wszystkich miłośników nurkowania. Organizacja Salonu wraz z Targami WIATR i WODA pozwala propagować nurkowanie wśród szerokiego grona miłośników sportów wodnych, poszerza przy tym ekspozycję i ofertę programową Targów. Podwodna Przygoda i Nurgres (Nurkowy Kongres), to coroczne wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie skupia wszystkich zainteresowanych nurkowaniem rekreacyjnym, technicznym, freedivingiem i turystyką obejmującą aktywne spędzanie czasu pod wodą. Przez cztery dni można będzie spotkać producentów, importerów i dystrybutorów sprzętu, szkoły nurkowe, organizatorów turystyki nurkowej, bazy i centra nurkowe, nurkowe federacje, fundacje, stowarzyszenia, ubezpieczycieli i firmy oferujące różnorodne usługi związane z nurkowaniem.

Wszystkich nurków zapraszamy na Nurgres – spotkanie środowiska nurkowego, w którym można uczestniczyć w ramach nurkowego biletu wstępu na Targi. To ciekawe prezentacje i filmy z wielu obszarów nurkowania i turystyki nurkowej. Ponadto nurkowie będą mogli poznać nowości sprzętowe, porozmawiać z ekspertami, wybrać wyjazdy, dalsze szkolenia, a to wszystko w specjalnych targowych cenach.

Podwodna Przygoda to także wydarzenie dla osób, które dopiero myślą o nurkowaniu. Wszyscy odwiedzający, którzy dopiero planują rozpocząć podwodną przygodę, będą mogli wziąć udział w specjalnych prezentacjach adresowanych do początkujących, poznać instruktorów i przede wszystkim wybrać dla siebie kursy i wyjazdy połączone z nauką nurkowania.

Sztorm na WIATR i WODA!

Podczas tegorocznych Targów wiele będzie atrakcji dla wszystkich (szczególnie dla dzieci i młodzieży), którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z żaglami. W strefie „Sztorm na WIATR i WODA! Przyjdź i zacznij żeglować!" wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa przez zabawę i przekonać się, że rozpoczęcie przygody z żeglarstwem wymaga mniej zachodu niż się wydaje.

Doświadczeni instruktorzy Grupy Sztorm zaproponują moc atrakcji, gier i zabaw, w tym m.in.: poznawanie tajników z czego zbudowany jest jacht żaglowy, naukę budowy jachtu żaglowego – poznawanie takielunku na przykładzie prawdziwego jachtu żaglowego; konkurs na najszybsze stawienie żagli, naukę dekalogu młodego żeglarza i wiązania węzłów żeglarskich, warsztaty dla dzieci „ABC Żeglowania - dlaczego jacht płynie?” czy spotkania w ramach programu edukacyjnego dla dzieci „Bezpieczna Woda”.

Sobota Dniem Kajakarza

Trzeci dzień Targów to tradycyjnie Dzień Kajakarza w programie Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR
i WODA. Również i w tym roku miłośnicy wiosłowania mogą liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach. Magazyn Kajakowy WIOSŁO po raz kolejny gorąco zaprasza na Dzień Kajakarza podczas Targów WIATR i WODA.

Nominacje, nagrody i wyróżnienia

Tradycyjnie podczas Targów wręczone zostaną Nagrody Magazynu „Żagle” im. Leonida Teligi za rok 2019. Zwycięzców konkursu Magazynu „Żagle” Jacht Roku w Polsce 2020 poznaliśmy 31 grudnia 2019 roku, a na Targach odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Nagrodzimy także laureatów konkursu Magazynu „Żagle” – KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku w Polsce 2020. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych wodniakom produktów dostępnych na naszym rynku. Redakcja „Żagli” wręczy tradycyjnie Nagrody Gwóźdź Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki - najbardziej wyczekiwane przez wystawców laury przyznawane prezentowanym na targach produktom, wyróżniającym się m.in. innowacyjnością, designem, jakością wykonania czy funkcjonalnością. Podczas tegorocznej edycji odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji do Kadry Narodowej PZŻ na rok 2020. Weźmie w niej udział blisko 150 żeglarzy z całej Polski. Poznamy również laureatów nagrody w Konkursie „Przyjazny Brzeg” Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, dorocznej nagrody Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych oraz Komisji Śródlądowej PZŻ w konkursie „Błękitny Spinaker”. Odbędzie się prezentacja laureatów Rejs Roku 2019 i zdobywcy Srebrnego Sekstantu. Miasto Gdynia, Bractwo Kaphornowców i Press Club Polska zaprezentują laureata Nagrody im. Leszka Wiktorowicza za rok 2019. Poznamy zwycięzców nagrody Regaty Roku PPJK przyznawanej przez magazyn „Żagle”. Rozstrzygniemy konkursy fotograficzne PPJK i Pantaenius Yacht Foto. Wystawcy Targów otrzymają specjalne wyróżnienia za najładniejsze stoiska.

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są członkiem międzynarodowej organizacji IFBSO zrzeszającej elitę targów żeglarskich na świecie, o najwyższym statusie Platinum Member. Podlegają corocznemu audytowi CENTREX International Exhibition Statistics Union.

32. Targi WIATR i WODA tradycyjnie trwać będą 4 dni – od 12 do 15 marca 2020 roku.

 • 12 marca, w godz. 11.00-17.00
 • 13 marca, w godz. 10.00-18.00
 • 14 marca, w godz. 10.00-18.00
 • 15 marca, w godz. 10.00-16.00

Uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA: 12 marca o godz. 12.00 (scena główna).


Zasady wstępu

Bilety można kupić w serwisie twojbilet24.pl. Ponadto dostępne będą w targowych kasach, w dniach i godzinach otwarcia Targów.

Wstęp wolny przysługuje

 • osobom z widoczną niepełnosprawnością, także w towarzystwie opiekuna
 • dzieciom poniżej 12 roku życia
 • seniorom po 70 roku życia (po okazaniu dowolnego dokumentu z datą urodzenia)
 • dziennikarzom, po dokonaniu procedury akredytacyjnej na stronie twojbilet24.pl
 • zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży szkolnej po dokonaniu rejestracji na stronie twojbilet24.pl

Bilet ulgowy przysługuje (za okazaniem stosownej legitymacji)

 • uczniom powyżej 12 roku życia
 • studentom do 26 roku życia
 • emerytom i rencistom

UWAGA! nowa lokalizacja Targów

Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO
ul. Modlińska 6D; 03-216 Warszawa

Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO położone jest w odległości 9 km od centrum miasta, przy ulicy Modlińskiej 6D w Warszawie. Obiekt zlokalizowany na warszawskim Żeraniu, dysponuje zewnętrznymi parkingami. Ze względu na dobry dojazd środkami komunikacji miejskiej - 17 linii autobusowych, 2 linie tramwajowe, 4 linie kolei lokalnych - zachęcamy do korzystania z transportu publicznego.


32. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2020
organizator YACHT EXPO sp. z o.o.
organizator wykonawczy Murator EXPO sp. z o.o.
partner strategiczny Gdynia – Żeglarska Stolica Polski
partner Magazyn Sportów Wodnych ŻAGLE


Poniżej zdjęcia z poprzedniej edycji.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Luani Consulting
ReklamaA2 - Tło Dla Mew