Reklama
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn

Bieżące11 grudnia 2019, 10:36
Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn
 fot. Levi Strauss /materiały prasowe/

Na Mazurach powstał pop up Levi Strauss Barn - barn z prawdziwego zdarzenia. To miejsce, w którym można się wyciszyć i być bliżej natury. Przy jeziorze Pozezdrze, stanęła stodoła w amerykańskim stylu. Nie jest to jednak taki budynek o jakim pewnie myślicie.

Idea tworzenia barnów jest bardzo popularna w Ameryce Północnej, gdzie dawne stodoły często przerabia się na domy mieszkalne i pensjonaty. Ich właściciele budują w nich sypialnie, a pomieszczenia do trzymania zboża zmieniają w salony z kominkiem.

Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn

We wnętrzach zmienia się tak naprawdę wiele, a o dawnym przeznaczeniu przypominają jedynie drewniany szkielet budynku (zwykle celowo odsłonięty, by zachować w willi wiejski klimat) czy zewnętrzny wygląd takiego barna.

Nie zdziwcie się, jeśli wybierając się do takiego sielskiego lokum na miejscu zastaną Was prywatna galeria sztuki, porcelana w klimacie dawnej epoki, kolekcja książek i kominek ozdobiony trawą pampasową.

Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn

Barny są zwykle samowystarczalne, bo "buduje się" je z dala od miasta - przestronny salon, duża kuchnia, w której aż chce się gotować, spiżarnia, a nawet własne kino to często obowiązkowe punkty takich miejsc.

Cicha okolica i sklepy oddalone o kilka kilometrów to wbrew pozorom ich wielka zaleta, która sprawia, że ludzie coraz chętniej wyruszają właśnie tam: by się odstresować, odciąć od internetu i pracy, a przede wszystkim spędzić czas z najbliższymi. Barn sprzyja wyciszeniu się i obcowaniu z naturą.

Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn

Trend powoli dociera też do Polski, a do takiego miejsca - nazwanego Levi Strauss Barn - zabrała grupę dziennikarzy ostatnio marka Levi's.

Pop-up Levi Strauss Barn znalazł swoje miejsce w pięknej dawnej stodole nad jeziorem Pozezdrze. Nie przypadkowo - marka promuję idee wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi blisko natury i spontanicznych wyjazdów. Z zewnątrz stodoła wyglądała jak unowocześniony element gospodarstwa wiejskiego, ale to tak naprawdę willa francuska, którą razem z pierwszymi właścicielami zaprojektował architekt Goldas Boursin.

Tego pewnie nie wiecie. Na Mazurach powstał Levi Strauss Barn

W środku zamiast telewizora jest prawdziwy kominek, a rozrywki zapewniają książki, gdy planszowe, pianino czy filmy oglądane w sali kinowej na poddaszu. Można z nich spokojnie skorzystać, szczególnie popijając herbatę w filiżance z porcelany Kristoff i siedząc we flanelowej koszuli przy rozpalonym kominku. Nad tym zresztą zawisnął plakat, na którym można było zobaczyć premierowo nowe logo marki.

Źródło: ELLE
Zdjęcia: materiały prasowe

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka