ReklamaA1 - Ognisty Ptak Boże Narodzenie

To będzie największa inwestycja w Mrągowie

Inwestycje24 stycznia 2020, 7:00
To będzie największa inwestycja w Mrągowie
 fot. mazury24.eu

Rusza największa inwestycja ostatnich lat, która ma być zrealizowana na terenie Mrągowa. 22 stycznia br. ogłoszony został przetarg na budowę i przebudowę głównych kolektorów deszczowych.

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach budowy i przebudowy głównych kolektorów deszczowych. Oferty należy składać do 10 lutego br. do godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Mrągowie.

- To największy projekt inwestycyjny w historii Mrągowa - mówi Stanisław Bułajewski, Burmistrz Miasta Mrągowo. - Jego realizacja ma strategiczne znaczenie dla rozwiązania problemu wód opadowych w mieście. Docelowo umożliwi również przebudowę dróg w śródmieściu, a także pozwoli na wykorzystanie wielu terenów na potrzeby inwestycyjne i budownictwa. Przypomnę, że projekt w tej kadencji samorządu otrzymał dofinansowanie z NFOŚiGW, co niewątpliwie jest sporym sukcesem.

Przedsięwzięcie polegać będzie na wymianie odcinków kanalizacji deszczowej będących w złym stanie technicznym oraz budowie nowych odcinków kolektorów o zwiększonej przepustowości. Inwestycja została podzielona na trzy etapy: etap I dotyczy przebudowy kolektora na odcinku od wypływu z jeziorka Magistrackiego do wylotu do jeziora Juno, etap II – przebudowy kolektora deszczowego odbierającego wody opadowe z os. Mazurskiego do rowów otwartych zlokalizowanych przy targowisku miejskim, etap III – budowy i przebudowy kolektora deszczowego na odcinku od ul. Brzozowej do projektowanego zbiornika retencyjnego.

W ramach projektu zrealizowana zostanie budowa i przebudowa głównych kolektorów deszczowych, budowa zbiornika retencyjnego oraz urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe, przebudowę rowu na wysokości targowiska miejskiego.

Inwestycja ma zakończyć się w 2022 roku. I choć finalnie kolektorów wód deszczowych na co dzień nie widać to pozwalają one zminimalizować ryzyko lokalnych podtopień.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz