ReklamaA1 - Gertis

To jest serce Mrągowa!

Bieżące13 stycznia 2020, 19:48Komentarzy: 1
To jest serce Mrągowa!
 fot. Paweł Krasowski/UM Mrągowo

Serce na plastikowe nakrętki stanęło przy Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Choć wykonane jest z metalu to dostarczy wiele ciepła, bo zebrane w nim nakrętki zostaną sprzedane, a pozyskane środki finansowe wspomogą potrzebujące dzieci z Mrągowa!

- Ta z pozoru drobna inicjatywa postawienia takiego pojemnika ma głęboki wymiar, bo poza tym, że mieszkańcy mogą propagować proekologiczne postawy poprzez segregowanie śmieci to dodatkowo będą wspierać potrzebujące dzieci - mówi Dorota Wiśniewska z mrągowskiej Fundacji Fructus. - Każda tona zebranych i sprzedanych nakrętek przyniesie dochód, który będzie można przeznaczyć na różne potrzeby chorych: między innymi na zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy zorganizowanie wyjazdów dzieci poza domem.

Inicjatorami ustawienia pojemnika w Mrągowie byli: Daniel Jakubas (Radny Miejski) i Małgorzata Lubowiecka (UM Mrągowo). Realizacją pomysłu zajął się referat ds. Środowiska i Gospodarowania Odpadami w Urzędzie Miejskim w Mrągowie.

To jest serce Mrągowa!

Odpowiedzialność za opróżnianie pojemnika, zgodnie z ustaleniami, wzięła na siebie Fundacja Fructus, która zawarła już odpowiednią umowę z odbiorcą nakrętek.

- W powiecie mrągowskim to pierwszy tego typu pojemnik na nakrętki – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - Podobne stoją w innych miastach w kraju i cieszą się duża popularnością. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do zainstalowania serca w naszym mieście. To wspaniała inicjatywa!

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts