ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

To może być bardzo dobry sezon na Mazurach

Mazury a Covid 19Bieżące4 czerwca 2020, 12:47
To może być bardzo dobry sezon na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Epidemia COVID-19 praktycznie zamknęła polskie granice. Co prawda coraz więcej państw już luzuje restrykcje wobec Polaków, to jednak Ci – na co wiele wskazuje, w tym sezonie turystycznym w większości wybiorą jednak wypoczynek w kraju. Mazury mogą więc przeżyć prawdziwe oblężenie.

Ośrodki wypoczynkowe i hotele na Mazurach notują obecnie spore zainteresowanie swoimi ofertami w sezonie urlopowym.

Urlop na Mazurach w cieniu pandemii

Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane-Nida do sezonu co prawda dopiero się przygotowuje, ale już pojawiają się turyści. Jachty znów cumują, a kampery i namioty "wyrastają jak grzyby po deszczu". W rozmowie z portalem Money.pl, pracownica PTTK Ruciane-Nida informuje jednak, że ośrodek jest przygotowany do zachowania reżimu sanitarnego. Zostało zakupione specjalne urządzenie do dezynfekcji, a pracownicy stosują się do rozporządzeń.

Mazury to jeziora, świeże powietrze i przede wszystkim otwarta przestrzeń, więc dużo łatwiej dochować sanitarnych obostrzeń. Na to zwraca uwagę w rozmowie z money.pl Dariusz Mosakowski, prezes biura turystycznego Mazury Air Travel. Mówi, że turyści chętniej szukają teraz miejsc do wypoczynku na Mazurach, również ze względu właśnie na bezpieczeństwo.

- Te osoby, które już przyjeżdżają na Mazury, będą tu za tydzień, dwa czy w wakacje, przyjeżdżają dlatego, że jest tu bezpiecznie, bo jest przestrzeń. Masowe imprezy zostały odwołane, co początkowo budziło obawy władz miast, ale teraz się cieszą, bo przyjadą turyści nastawieni tylko na wypoczynek - mówi Dariusz Mosakowski. - Na Mazurach mamy lepsze warunki niż nad morzem. Mamy większe przestrzenie i jest więcej rozdrobnionych, mniejszych obiektów, z większymi odległościami. Widzimy spory wzrost zainteresowania, przede wszystkim domkami letniskowymi, ale też kempingami i kamperami czy biwakami oraz agroturystyką. Czyli to, na co się teraz stawia, a więc turystyka indywidualna.

Pandemia sprawiła więc to, że Polacy nie tylko wybierają w tym sezonie Polskę, jako miejsce spędzania urlopu ale do tego szukają takich regionów, które nie są jeszcze przeciążone ruchem turystycznym.

Na Mazurach też trzeba będzie uważać

Mosakowski pytany przez portal Money.pl, czy turystów i żeglarzy obowiązują jakieś dodatkowe obostrzenia, zapewnia, że życie toczy się właściwie tak, jak przed pandemią. Oczywiście prowadzący przystanie czy ośrodki wypoczynkowe stosują się do wytycznych sanitarnych.

- W marinach najważniejsze jest miejsce do cumowania. Jeśli ono jest, to razem z nim będą zapewnione wszelkie niezbędne kwestie związane także z obostrzeniami sanitarnymi. Jeśli mowa o dezynfekcji to raczej odbywa się w budynkach, czyli przestrzeni zamkniętej - wyjaśnia.

Dodaje również, że dezynfekcja może objąć sprzęt wodny, jak np. wypożyczane kajaki czy rowery wodne.

- Sezon kajakowy dopiero ruszy, on wiąże się z pogodą, a ta jest jeszcze bardzo zmienna. Kiedy ruszy, na pewno będzie tam jakaś dezynfekcja - tłumaczy.

Temat Mazur budzi obecnie w mediach ogólnopolskich duże zainteresowanie. Nic w tym dziwnego. Ponieważ właśnie w okresie pandemii to jeden z nielicznych turystycznych regionów Polski, gdzie można znaleźć nie tylko wiele wspaniałych atrakcji ale również miejsca, gdzie nie będzie dużego tłoku turystów.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Tło Dla Mew