ReklamaA1 - Przystań Nautica

To warto zobaczyć. Bajkowy Ogród na Mazurach

Bieżące9 marca 2020, 10:16Komentarzy: 1
To warto zobaczyć. Bajkowy Ogród na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Jest takie miejsce na Mazurach, gdzie można oderwać się nie tylko od codzienności ale i rzeczywistości. Niemal w bajkowej atmosferze spędzić nieco czasu wśród przepięknych, kolorowych ogrodów i motyli. Idealne miejsce na romantyczne spotkanie.

W miejscowości Marcinkowo niedaleko Mrągowa znajduje się niezwykłe miejsce, a właściwie potężny, zajmujący powierzchnię 3000 m3 ogród z wieloma, wielobarwnymi, rzadko spotykanymi w naszym klimacie roślinami.

Różnorodna roślinność tak zachwyca, że nie można oderwać oczu od ferii kolorów i nie chce się opuszczać tego magicznego miejsca na Mazurach.

Ogród to dzieło Magdaleny Markiewicz, która odwiedziła wiele światowych wystaw i była w największych na świecie ogrodach botanicznych, aby zdobyć wiedzę potrzebną do stworzenia na Mazurach tego wyjątkowego i magicznego zakątka.

W tym jednym miejscu możemy spacerować w ogrodach: śródziemnomorskim, zakochanych, różanka, białym, traw, marokańskim, nowoczesnym, mazurskim, pnączy, skalniak, ziołowo-warzywnym, egipskim, japońskim czy “zieloną klasą”.

Zobacz Ogrody na Mazurach na naszych zdjęciach.

Spacery wśród ogrodowej roślinności dopełniają elementy małej architektury: altany, pergole, rzeźby, fontanny.

Możemy też tu obejrzeć woliery z bażantami oraz motylami. Chociaż nie należy spodziewać się wielu rozmaitych gatunków tych owadów w wielkich ilościach. Jest to raczej obiekt naukowo-badawczy. Wart jednak obejrzenia, ponieważ motyli na świecie jest już coraz mniej. Owady te giną przez stosowane środki chemiczne w rolnictwie.

Na terenie ogrodów znajdują się również: plac zabaw dla dzieci, kawiarenka oraz sklepik z pamiątkami (wyroby rękodzielnicze). Można tu kupić rośliny ozdobne, artykuły ogrodnicze, nasiona czy pamiątki.

Ogrody prowadzą także zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych oraz zielone szkoły.

Możemy również skorzystać z oferty warsztatów rękodzieła m.in.: warsztatów ceramicznych, hortiterapii, edukacji ekologicznej. Ogrody pokazowe to również promocja historii i kultury regionalnej.

Ogrody Markiewicz funkcjonują od 1 maja do 30 września.  

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina