ReklamaA1 - Gertis

To warto zobaczyć na Mazurach. Rejs statkiem Chopin

Bieżące4 kwietnia 2024, 10:12Komentarzy: 1
To warto zobaczyć na Mazurach. Rejs statkiem Chopin
 fot. mazury24.eu

Przed nami wkrótce sezon turystyczny i znów Mazury zapełnią się odwiedzającymi ten region. Chcemy więc teraz przybliżyć Wam pewne miejsca i atrakcje na Mazurach, nie oczywiste z punktu widzenia ruchu turystycznego, a warte dotarcia i zwiedzenia.

Jeśli myślimy o Mazurach i żegludze po mazurskich akwenach, myślimy o niewielkich jednostkach żaglowych. Nie każdy jednak posiada umiejętności żeglarskie, nie każdy może pozwolić sobie na czarter jachtu. Na szczęście na Mazurach można również odbyć rejsy statkami pasażerskimi.

Warto więc wspomnieć, że po mazurskich jeziorach pływa piękny, wspaniały żaglowiec o nazwie Chopin, który oferuje turystom niezapomniane rejsy. Każdy więc kto chciałby poczuć choć trochę „smaku” życia pod żaglami bądź marzy o rejsie żaglowcem, może te marzenia spełnić właśnie na Mazurach.

Statek Chopin został zbudowany w stylu XIX - wiecznego brygu i jest największym polskim żaglowcem, pływającym po wodach śródlądowych (Mazury). Podczas budowy jednostki zachowany tradycyjne rozwiązania i oryginalne materiały, co tworzy niepowtarzalny klimat.

Żaglowiec „Chopin” pływa po południowych Mazurach – jeziorze Mikołajskim, Bełdany i Śniardwy – w sezonie nawigacyjnym, czyli od połowy kwietnia do połowy listopada. Rejsy mogą się odbywać o każdej porze dnia i nocy w zależności od chętnych.

Wycieczki statkiem odbywają się w formie rejsów z obiadem lub kolacją. Piękna oprawa brygu umożliwia również organizację niepowtarzalnych eventów, szkoleń, ślubów lub spotkań firmowych. To wszystko w przepięknych okolicznościach mazurskiej przyrody.

Żaglowiec część rejsu odbywa na silniku, a przy sprzyjających wiatrach - na żaglach.

Oprócz przebywania na pokładzie podczas rejsu, Chopin oferuje również elegancki bar pod pokładem. Piękne i komfortowe wnętrze dodaje stylu i szlachetności każdemu spotkaniu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts