Torby uszyte w Giżycku trafią do…Australii

BieżącePozostałe27 stycznia 2020, 7:35
 fot. UM Giżycko

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej włączyło się w akcję wsparcia dla zwierząt poszkodowanych w pożarze Australii. W ramach pomocy dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej i Pełnej Chaty przy wsparciu studentów giżyckiego Uniwersytetu III Wieku uszyły torby dla kangurów. Torby te przy wsparciu Instytutu Hortiterapii Zielony Promień zostaną wysłane do Australii.

Akcja szycia odbyła się 21 i 22 stycznia, zaangażowanych było prawie 70 osób – dzieci, młodzież i seniorzy. Torby dla kangurów zostały uszyte zgodnie z instrukcjami organizacji koordynującej, potem zdezynfekowane w sposób ekologiczny. Mamy nadzieję, że wkrótce trafią do organizacji, które zajmują się w Australii konkretna pomocą.

Podczas zajęć w świetlicach dzieci pod okiem hortiterapeutki Zofii Wojciechowskiej zrobiły też kartki – las dla zwierząt w Australii. Kartki zostały elektronicznie przekazane do Australii. Wcześniej dzieci zapoznały się z filmem pokazującym przyrodę Australii, ale także skalę zniszczeń na skutek pożarów.

Inicjatorkami akcji w Giżycku były Zofia Wojciechowska, hortiterapeutka współpracująca z CPUIS oraz dyrektor Ewa Ostrowska. Ze strony Centrum Profilaktyki akcję koordynowała Anna Jankowska ze Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Akcja o charakterze ogólnopolskim jest koordynowana przez ARCCG Polska.

Na podstawie informacji UM Giżycko


Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB2 - BOATS SPRING SHOW