ReklamaA1 - Faryj

Tragedia na Jeziorze Jagodne. Nie żyje 16-letni sternik skutera wodnego

Bieżące9 sierpnia 2026, 21:16
Tragedia na Jeziorze Jagodne. Nie żyje 16-letni sternik skutera wodnego
 fot. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na Jeziorze Jagodne w gminie Miłki. W wyniku zderzenia łodzi motorowej ze skuterem wodnym na miejscu zginął 16-letni chłopiec. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, tuż przed godziną 18:00. Na akwenie zderzyły się dwie jednostki pływające – łódź motorowa oraz skuter wodny.

Według wstępnych ustaleń służb, łodzią motorową podróżowało małżeństwo z Warszawy. Sternik był trzeźwy oraz legitymował się wszystkimi wymaganymi uprawnieniami do prowadzenia tego typu jednostki.

W tym samym czasie po jeziorze na dwóch osobnych skuterach wodnych pływali ojciec z 16-letnim synem, mieszkańcy Ostrołęki. Obaj również posiadali niezbędne uprawnienia do sterowania skuterami, a dorosły mężczyzna był trzeźwy.

Mimo zachowania wymogów formalnych przez sterników obu pojazdów, doszło do gwałtownego zderzenia motorówki z jednym ze skuterów, na którym znajdował się nastolatek. Obrażenia, jakich doznał 16-latek, okazały się śmiertelne – chłopak zginął na miejscu.

Na miejscu zdarzenia natychmiast zjawiły się służby ratunkowe. Rejon wypadku został zabezpieczony, a czynności wyjaśniające prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora.

Śledczy ustalają dokładne okoliczności, przebieg oraz przyczyny, które doprowadziły do tego tragicznego w skutkach zderzenia na wodzie.

ReklamaC1 - kampania PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 1
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Domki Paprotki

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Marina Pro
ReklamaA2 - Grota Giżycko