ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Tragedia na Mazurach. Jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia!

Bieżące26 maja 2024, 16:39Komentarzy: 33
Tragedia na Mazurach. Jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia!
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe/facebook

Groźne zdarzenie na jeziorze Śniardwy. W okolicach portu w Niedźwiedzim Rogu żaglówka, na pokładzie której była trzyosobowa rodzina, zahaczyła rozłożonym masztem o linię energetyczną. 67-letni sternik został porażony prądem i wpadł do wody. Reanimacja służb ratunkowych nie dała efektu. Mężczyzna zmarł.

Żona sternika ma poparzenia rąk i nóg, trafiła do szpitala. Na pokładzie był też ich 16-letni wnuczek, ale nic poważnego mu się nie stało. Trafił jednak do szpitala na badania.

Na pomoc żeglarzom ruszył 45-letni świadek zdarzenia. Też został porażony prądem, gdy najprawdopodobniej dotknął elementu żaglówki. Został przewieziony do szpitala.

Tragedia na Mazurach. Jacht zahaczył o linię wysokiego napięcia!

- O 11:29 do CKRW w Giżycku wpłynęło zgłoszenie o jachcie, który zaczepił masztem o linie wysokiego napięcia przy marinie "Niedzwiedzi Róg", w wyniku czego porażone prądem jest kilka osób. Po dotarciu na miejsce okazało się, że dwie poszkodowane osoby nie mają oznak życia a załogantka doznała poparzeń. Na miejsce udały się jednostki MOPR, Policji, Straży Pożarnej, karetki pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Wszystkie służby wspólnie walczyły o życie dwóch osób. Niestety jednego mężczyzny nie udało się uratować – informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w Piszu w 2021 r. Płynąca łódź żaglowa zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia. Na skutek wyładowania elektrycznego dwóch mężczyzn wpadło do wody. Z pomocą ruszył im 14-latek, który był świadkiem zdarzenia. Niestety nastolatek ratując poszkodowanych sam zginął.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 12
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 11
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 7
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka