Reklama
ReklamaA1 - Gertis

Trwa budowa Mazurskiej Pętli Rowerowej. Inwestycja toczy się też w Mrągowie

BieżąceInwestycje17 maja 2021, 8:03Komentarzy: 1
Trwa budowa Mazurskiej Pętli Rowerowej. Inwestycja toczy się też w Mrągowie
 fot. UM Mrągowo

W Mrągowie trwa budowa Miejsca Obsługi Rowerzystów i dwóch wież widokowych. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Mazurska Pętla Rowerowa", który zakłada budowę szlaku rowerowego wokół Wielkich Jezior Mazurskich – informuje mrągowski Urząd Miejski.

MOR powstaje przy plaży miejskiej przy os. Grunwaldzkim. Będzie składać się z dwóch wiat - w jednej z nich będą zainstalowane stoliki, ławki, a także stojaki na rowery. W drugiej przewidziano zaplecze sanitarne.

Dwie wieże w Mrągowie

W bliskim sąsiedztwie MOR stanie wieża widokowa o wysokości prawie 11,5 metra, o zadaszonej konstrukcji ze stali i drewna. Wieża będzie miała po trzy platformy widokowe, z których najwyższa stanowić ma główny punkt widokowy. Identyczna wieża powstaje również przy os. Mazurskim, przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

Mazurska Pętla Rowerowa w Mrągowie

Na terenie Miasta Mrągowo, Mazurska Pętla Rowerowa rozpocznie swój przebieg od strony Mikołajek, przy zjeździe z DK 16 w drogę gruntową wzdłuż jeziora Sutapie Małe, następnie ul. Wojska Polskiego do wyznaczonego szlaku w ul. Kolejowej aż do ul. Olsztyńskiej. Następnie wzdłuż torów kolejowych w stronę os. Mazurskiego. Kolejnym odcinkiem trasy jest ul. Rynkowa w kierunku ul. Okulickiego, a następnie ul. Giżycka do zjazdu na Miasteczko Mrongoville. Z Miasteczka trasa będzie biegła w stronę ul. Młynowej i dalej w stronę miejscowości Popowo Salęckie.

Jadąc ul. Wojska Polskiego będziemy mieli możliwość zjazdu z głównej trasy i poruszania się promenadą wzdłuż brzegu jeziora Czos, poprzez zaprojektowany odcinek ścieżki rowerowej przebiegający przez tzw. „Kanał prezesa” nad którym zostanie wybudowana kładka zapewniająca zarówno dwustronny ruch rowerowy jak i wydzieloną część dla pieszych. Powrót na główną trasę będzie możliwy przy ul. Giżyckiej.

Rowerami po Mazurach

Mazurska Pętla Rowerowa to projekt nadzorowany przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020. W założeniach ma to być 301 kilometrów głównego szlaku rowerowego wokół Wielkich Jezior Mazurskich oraz kolejnych 500 km w ramach około 20 lokalnych tras rowerowych. Dodatkowo całość Pętli ma zostać jednolicie oznakowana, wyposażona w miejsca do odpoczynku, miejsca widokowe czy wypożyczalnie sprzętu. Jednym z założeń projektu jest również stworzenie jednolitego systemu informacji turystycznej oraz jednolitej promocji szlaku. Rowerowy unikat ma powstać do końca 2023 roku.

Trwa budowa Mazurskiej Pętli Rowerowej. Inwestycja toczy się też w Mrągowie

W realizację projektu zaangażowanych jest łącznie 28 partnerów, w tym wszystkie gminy i powiaty - członkowie Stowarzyszenia WJM 2020, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Nadleśnictwa z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Szacowana wartość inwestycji to 80 mln zł.

Na podstawie informacji UM Mrągowo

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina