ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Trwa remont drogi do promu na Mazurach

BieżąceInwestycje7 czerwca 2022, 7:05
Trwa remont drogi do promu na Mazurach
 fot. Artur Borkowski

Droga prowadząca przez Puszczę Piską do Wierzby przez ostatnie lata była zmorą wielu kierowców. Wkrótce będzie dostępny nowy trakt i patrząc na przebieg prac - zyskają też rowerzyści.

Kolejna duża inwestycja drogowa w pobliżu Pisza to droga Wejsuny-Wierzba, która otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 15 mln zł.

Środek Puszczy Piskiej. Remont nawierzchni postępuje w szybkim tempie, choć nie obyło się bez problemów takich jak prostowanie drogi i wypłacanie odszkodowań. Te zaś sięgnęły 700 tysięcy złotych.

Pomocną dłoń wyciągnął sąsiedni samorząd. Gmina Ruciane-Nida dorzuciła do piętnastomilionowej inwestycji pół miliona złotych. Sama z Polskiego Ładu realizuje inwestycje o wartości prawie 20 milionów złotych.

Z pewnością największym beneficjentem tego projektu remontu trasy będzie prom kursujący przez jezioro Bełdany i setki turystów, którym łatwiej będzie dojechać do tego, dalej dzikiego zakątka Mazur.

To zaś wyjątkowa atrakcja na Mazurach. Tylko tu przeprawimy się naszym samochodem przez Bełdany. Do tego całkowicie bezpiecznie i przy okazji zapewniając sobie niezłą dawkę atrakcji.

W sezonie prom kursuje po jeziorze Bełdany codziennie, co godzinę od 11:00 do 17:40. Natomiast z Wierzby odpłyniecie ostatnim przejazdem promu o godzinie 17:50.

Stalowa konstrukcja promu porusza się wzdłuż 360 metrowej liny położonej na dnie jeziora. Prom w Wierzbie jest przede wszystkim środkiem transportu, który pozwala skrócić drogę kierowcom jadącym z Mikołajek do Popielna lub Niedźwiedziego Rogu.

W trakcie kilkuminutowej podróży promem możemy podziwiać wspaniałe mazurskie widoki, pływające wokoło żaglówki i łodzie, oraz pokryte pięknym lasem brzegi jeziora.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts