ReklamaA1 - Gertis

Trwają prace remontowe kanałów mazurskich

Prace na kanale styczeń 2021
Prace na kanale styczeń 2021 fot. mazury24.eu/archiwum

Przygotowania do sezonu turystycznego na Mazurach idą pełną parą. Cały czas trwają prace remontowe i modernizacyjne kanałów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Cały czas trwają inwestycje na kanałach szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Na dwóch prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Na Kanale Grunwaldzkim kontynuowane jest wykonanie drenażu wzdłuż prawego brzegu. Wykonano szalunki i zbrojenie kolejnego odcinka, przygotowanego do dalszych prac. Koniec prac zaplanowany jest na lipiec br.

Natomiast na Kanale Tałckim trwa rozbiórka istniejącego umocnienia brzegu i pogrążanie ścianek szczelnych stalowych na prawym brzegu. Tu prace potrwają do listopada br.

Na Kanale Mioduńskim rozbiórki istniejącego ubezpieczenia żelbetowego zostały zakończone i trwa pogrążanie ścianek szczelnych na obu brzegach.

Prace na Kanale Szymońskim to rozbiórka umocnienia i zaczynają się prace związane z pogrążaniem nowej ścianki szczelnej.

Trwają prace remontowe kanałów mazurskich

Przypomnijmy, że samorządy skupione w Stowarzyszeniu Wielkie Jeziora Mazurskie pozyskały na modernizację mazurskich kanałów prawie 100 mln zł z Unii Europejskiej. Wody Polskie dołożyły prawie 50 milionów złotych.

Budowa kanałów jest częścią planu przebudowy infrastruktury na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich. Chodzi o budowę śluzy Guzianka II, remont śluzy Guzianka I oraz modernizację pięciu kanałów na szlaku od Mikołajek do Giżycka.

Droga wodna Ryn-Mikołajki- Giżycko jest w przebudowie. Stanowiący jej część kanał Mioduński, łączący jeziora Kotek i Szymon, poprzedni gruntowny remont przechodził w latach 70. XX wieku. Podobnie - sąsiadujący z nim Kanał Grunwaldzki. Stan obu pozostawiał już wiele do życzenia, bo głębokość wynosiła na niektórych odcinkach zaledwie 60 cm centymetrów, co utrudniało żeglowanie.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

 • 15
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine