ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Tu powstaje nowoczesna promenada na Mazurach

Pływanie po MazurachInwestycje21 marca 2020, 10:41Komentarzy: 0
Tu powstaje nowoczesna promenada na Mazurach
 fot. UM Mikołajki

Na nabrzeżu w Mikołajkach powstaje nowoczesna promenada ze straganami i miejscami do odpoczynku oraz nowe miejsca do cumowania łodzi. Burmistrz miasta Piotr Jakubowski przyznał, że przebudowa nadbrzeża to „inwestycja, która na dobre i na lata zmieni obraz Mikołajek”.

W Mikołajkach cały czas trwają prace budowlane. Zaczynają się one na wysokości amfiteatru i ciągną w stronę Śniardw.

Powstaje znacznie szersza, niż obecnie, promenada, która także będzie znacznie, dłuższa. Będzie ciągnęła się w stronę Śniardw niemal do granic administracyjnych Mikołajek. Tak naprawdę całe nadbrzeże będzie jednym wielkim portem.

Tu powstaje nowoczesna promenada na Mazurach

- Poza tym powstaną nowe miejsca do cumowania łodzi, tarasy spacerowe, zacienione miejsca do odpoczynku, stragany, a na końcu mała mini-plaża. Wierzymy, że po przebudowie będzie to port XXI wieku - wskazuje burmistrz Jakubowski.

Na zmodernizowanym nadbrzeżu powstanie szereg przyjaznych żeglarzom rozwiązań m.in. zostaną zamontowane liny ułatwiające cumowanie, mają powstać nowe budynki, w których będzie się można wykąpać, a za usługi portowe będzie można zapłacić korzystając z aplikacji w telefonie.

- Inwestycja wymaga wejścia na 2 metry w jezioro. Wioska żeglarska zostanie „tylko nieco zmodyfikowana. Budynki wioski, w tym znana tawerna, zostaną – wyjaśnił burmistrz Mikołajek.

Przebudowa nadbrzeża Jeziora Mikołajskiego ma być prowadzona tak, by nie utrudniać żeglarzom zawijania do Mikołajek. Burmistrz Jakubowski ma nadzieję, że do wiosny część prac będzie już ukończona, a kolejny etap rozpocznie się dopiero po zakończeniu letniego sezonu.

Tu powstaje nowoczesna promenada na Mazurach

Całość inwestycji będzie kosztowała 40 milionów złotych, a środki na te prace pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. W Mikołajkach z tych samych środków zbudowano już nową kładkę dla pieszych nad jeziorem.

Przebudowa nadbrzeża w Mikołajkach to część większego programu dla Mazur finansowanego z unijnych środków. Nadbrzeża mają być zmodernizowane także w Rynie, Giżycku. Z tego samego programu ma być zbudowana nowa śluza Guzianka II i naprawiona stara śluza Guzianka, a także mają być naprawione kanały na trasie z Giżycka do Mikołajek.

fot. Urząd Miejski w Mikołajkach.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 86

 • 32
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 8
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 6
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 30
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew