ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Turyści ruszyli na Mazury. Hotele znów przyjmują gości

Mazury a Covid 19Bieżące14 lutego 2021, 11:07
Turyści ruszyli na Mazury. Hotele znów przyjmują gości
 fot. archiwum mazury24.eu

Od piątku znów mogą funkcjonować hotele i przyjmować turystów. Zgodnie z oczekiwaniami turyści ruszyli nie tylko w góry, ale również na Mazury. Jednym z najbardziej oblężonych mazurskich miast są Mikołajki.

Burmistrz Piotr Jakubowski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że właściciele hoteli i pensjonatów przyznają, iż zainteresowanie gości wypoczynkiem na Mazurach jest spore.

- Mam nadzieję, że miasto wróci do życia - powiedział Jakubowski. Dodał, że przedsiębiorcy z branży turystycznej mają nadzieję, że otwarcie hoteli, basenów i stoków narciarskich potrwa dłużej niż dwa tygodnie.

Tomasz Dowgiałło z grupy Anders, która ma w regionie m.in. cztery hotele i inne obiekty, łącznie ponad 1,2 tys. miejsc noclegowych, przyznał PAP, że władze Grupy zdecydowały, że przyjmą zaledwie 30 proc. gości.

- Mamy duże obiekty, dostarczenie śniadań do np. 70 pokoi to ogromne wyzwanie logistyczne. Szacujemy, że kelner do jednego pokoju w czasie śniadania będzie musiał przyjść co najmniej trzy razy - powiedział Dowgiałło.

Dodał, że władze Grupy Anders zastanawiają się, czy obłożenie 30 proc. pokoi będzie pokrywało koszty funkcjonowania obiektu.

- Trzeba nagrzać pokoje, basen - to wszystko są koszty. Ale otwieramy się, bo ludzie chcą wrócić do pracy, potrzebujemy działania - przyznał.

Jak mówił, zdarza się, że goście rezygnują z przyjazdu, gdy dowiadują się, że nie będą mogli korzystać z sauny.

W województwie warmińsko-mazurskim od kilku tygodni działają stoki narciarskie m.in. w Kurzętniku czy Gołdapi. Trenują tam szkółki narciarskie.

- Jesteśmy gotowi do przyjęcia większej ilości gości, czekamy na nich, a oni dzwonią do nas z Gdańska, Warszawy czy Olsztyna. Mamy nadzieję, że ludzie dopiszą - powiedziała PAP przedstawicielka Pięknej Góry w Gołdapi i dodała, że przy wyciągu działa bar z ciepłymi przekąskami, które narciarze mogą zjeść na osobności.

Źródło: PAP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew