ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Turyści wracają na Mazury. Zaczyna brakować miejsc w ośrodkach

Bieżące1 czerwca 2020, 8:43
Turyści wracają na Mazury. Zaczyna brakować miejsc w ośrodkach
 fot. mazury24.eu

Turyści powracają na Mazury. Według dostępnych informacji, w najbliższy długi czerwcowy weekend wolne są już tylko pojedyncze pokoje w hotelach. Znalezienie wolnych miejsc na lipiec i sierpień także jest niełatwe.

Ruch turystyczny na Mazurach przybiera na sile, podobnie jak w poprzednich latach, na razie w weekendy. Wtedy portowe knajpy są pełne ludzi, ich właściciele przyznają, że jest nadzieja na to, by odrobić to, co stracili na początku maja.

Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa pozwoliło na otworzenie portów i ekomarin. Nie tylko można już korzystać z miejsc portowych ale też, pod pewnymi rygorami sanitarnymi, korzystać z sanitariatów.

Mniej ludzi niż przed epidemią może korzystać na raz z pryszniców, ale za to można już oddać nieczystości z łódek.

Mimo że ruch żeglarski rozpoczął się niedawno MOPR już odnotował kilka wypadków, m.in. poparzenie mężczyzny, który wpadł na grilla. Od poniedziałku bezpieczeństwa zdrowotnego na Mazurach będą strzegły też karetki wodne.

Ożywienie turystyczne obserwują właściciele firm czarterowych i hotelarze. Właściciel jednej z najstarszych firm czarterowych na Mazurach Marian Bałbot powiedział, że zainteresowanie czarterami jest z dnia na dzień coraz większe.

Żeglarze chcą wypożyczać łodzie nie tylko w wakacje ale i w czerwcu. Ceny usług czarterowych nie podskoczyły w porównaniu z poprzednim rokiem.

Wiele osób z Polski już odpoczywa na Mazurach.

Widać na ulicach ludzi przyjezdnych, pojawia się coraz więcej aut. Telefony u nas już się niemal urywają. Na czerwcowy długi weekend już nie mamy miejsca, z dnia na dzień topnieją miejsca noclegowe na lipiec i sierpień. Rezerwują je Polacy ale nikt nie pyta o możliwość płacenia zapowiadanym bonem turystycznym – powiedział PAP menager z Grupy Amax w Mikołajkach Eligiusz Kamiński.

W okolicy odpoczywają m.in. ci, którzy dotąd weekendy spędzali na Litwie. Teraz nikt na Litwę nie jeździ, bo po powrocie musiałby odbyć kwarantannę.

Przeczytaj również.

Źródło: PAP

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew