ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Twierdza Boyen ponownie otwarta dla zwiedzających

Inwestycje30 listopada 2020, 6:40
Twierdza Boyen ponownie otwarta dla zwiedzających
 fot. mazury24.eu

Od 1 grudnia Twierdza Boyen będzie otwarta dla zwiedzających. Jednak ze względów na obostrzenia związane z pandemią, obiekty wystawowe pozostają nadal zamknięte. Możliwy będzie natomiast spacer ścieżkami fortyfikacji.

Cena biletu wstępu została ustalona na 8 zł za bilet zwykły jak i ulgowy. Posiadacze Giżyckiej Karty Mieszkańca wejdą za 1 zł,  dzieci do lat 7 za darmo.

W grudniu kasa Twierdzy otwarta będzie codziennie (oprócz dni świątecznych – 24, 25 i 26 grudnia). Godziny otwarcia kasy:  9.00 – 15.00.

Okres jesienno-zimowy w Twierdzy Boyen wykorzystywany jest na niezbędne już prace modernizacyjne zabytkowego obiektu.

Od kilku tygodni pracom konserwatorskim poddawany jest mur Carnota Twierdzy Boyen na odcinku od Bramy Giżyckiej do narożnika bastionów Leopold i Ludwig. Prace odbywają się w ramach inwestycji realizowanej z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja. Koszt przedsięwzięcia to 2 mln 900 tys. zł, a wykonawcą jest firma „Transfer Art-System Rafał Grabowski” z Wilimowa k. Olsztyna.

Jest to kontynuacja prac remontowych i konserwatorskich prowadzonych w poprzednich latach, w ramach których udało się przeprowadzić remont głównych bram: Giżyckiej i Kętrzyńskiej oraz część murów.

Mur Carnota - jest to element systemu obronnego fortyfikacji nowożytnych z końca XVIII i XIX w., w postaci muru ze strzelnicami, oddzielającego fosę od stoku wału. Od wewnętrznej strony muru znajdował się chodnik obronny, umożliwiający ostrzał z broni ręcznej przeciwnika próbującego sforsować fosę.

W planach jest również renowacja sali ćwiczeń. Właśnie powstaje dokumentacja projektowo- kosztowa remontu tego obiektu w Twierdzy Boyen. Złożono już projekt do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Ochrona Zabytków.

Twierdza Boyen ponownie otwarta dla zwiedzających

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts