ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Udany Festyn w Bogaczewie - Mazury pomogły Szymonowi!

Wydarzenia i imprezyfestiwale24 sierpnia 2019, 13:50
Udany Festyn w Bogaczewie - Mazury pomogły Szymonowi!

Wczorajszy dzień na pewno zostanie długo w pamięci rodziców i samego Szymona - bohatera, który dzielnie znosi trudy leczenia i rehabilitacji. W porcie Bogaczewo odbył się festyn, z którego cały dochód został przekazany właśnie na pomoc w powrocie do zdrowia. Cała impreza odbyła się pod hasłem "Mazury razem dla Szymona".

Szymon Markiewicz ma 13 lat, mieszka w Giżycku, uczy się w klasie sportowej, jest najmłodszym członkiem Klubu One World w Giżycku (gdzie zaczął przygodę z CrossFitem), podopiecznym Fundacji Projekt ARCHE. Historia zaczyna się zwyczajnie, jednak dalszy ciąg jest jak koszmar. Życie Szymona i jego rodziny całkowicie zmieniło się 8 października 2018 roku, kiedy chłopiec trafił do szpitala w Olsztynie z potwornym bólem brzucha. Diagnoza była druzgocąca - rak kory nadnercza. Guz wielkości 21 cm x 18 cm, za duży na operację. Szymon przyjął 8 cykli chemioterapii, dzielnie zniósł wszystkie skutki uboczne, zabiegi, wkłucia… W końcu doczekał się operacji, której podjęli się lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie udało się jednak przeprowadzić jej do końca, ponieważ serce Szymona było za słabe. Chłopiec nie poddał się, walczył dalej. Zespół lekarzy ponownie przygotował go do operacji, która tym razem zakończyła się sukcesem - w maju tego roku guz został wycięty. Szymona czeka jeszcze leczenie i długa rehabilitacja. Pomóżmy mu odzyskać siły i wrócić do zdrowia - razem możemy więcej!

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, iż dochód z akcji wyniósł ponad 20 tys. zł. Gościom, darczyńcom, wszystkim tym, którzy wsparli przedsięwzięcie -  jako patron medialny - serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy do naszej fotorelacji.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaB2 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Nowy Harsz