ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Uwaga kierowcy. Dziś rolnicy będą blokowali drogi również na Mazurach

Bieżące9 lutego 2024, 9:00
Uwaga kierowcy. Dziś rolnicy będą blokowali drogi również na Mazurach
Zdjęcie poglądowe fot. GDDKiA Olsztyn

W piątek w całej Polsce protestować będą rolnicy. Na Warmii i Mazurach największa akcja ma się odbywać w Elblągu oraz na drogach dojazdowych do drogi S7. Jednak również na Mazurach mogą pojawić się utrudnienia na trasach.

W piątek 9 lutego w całym kraju planowany jest strajk generalny i blokady dróg. Dlaczego rolnicy protestują?

„To sprzeciw wobec działań Unii Europejskiej m.in. w kwestii polityki rolnej oraz decyzji doprowadzających do nadmiernego importu towarów z Ukrainy” – czytamy na stronie RMF.

- Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny - informuje w oficjalnym stanowisku NSZZ Rolników Indywidualnych.

W warmińsko-mazurskim największy protest zapowiadany jest w Elblągu. Utrudnień trzeba spodziewać się też na "szesnastce" między Ostródą, a Olsztynem. Rolnicy mają tam protestować w miejscowości Gietrzwałd. Protest planowany jest też w Lidzbarku Warmińskim. Będzie on polegał na powolnym poruszaniu się po mieście.

Uwaga kierowcy. Dziś rolnicy będą blokowali drogi również na Mazurach

Zdecydowanie najwięcej protestów zapowiada się na wschodzie województwa w okolicach takich miejscowości jak Węgorzewo, Giżycko, Kruklanki, Olecko, Pozezdrze. W 10-tysięcznym Węgorzewie ma pojawić się nawet sto ciągników. Rolnicy ustawią się na Placu Wolności w centrum Miasta, gdzie będą prezentować swoje postulaty.

Rolnicy pojawią się też w Nowej Wsi Ełckiej, gdzie droga krajowa nr 65 krzyżuje się z ekspresową S61. Na drogę ekspresową rolnicy wyjechać nie mogą, ale trzeba liczyć się z utrudnionym poruszaniem się przy węzłach.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew