ReklamaA1 - Port u Faryja

Uwielbiasz jachty? Koniecznie musisz być na targach Polboat Yachting Festival w Gdyni

Sprzęt i inspiracje21 lipca 2022, 12:03
Uwielbiasz jachty? Koniecznie musisz być na targach Polboat Yachting Festival w Gdyni

To propozycja dla właścicieli jachtów, a także firm zajmujących się czarterami tych łodzi na Mazurach. W dniach 21-24 lipca br. w Marina Yacht Park w Gdyni odbędzie się trzecia edycja największej w Polsce wystawy jachtowej na wodzie - Polboat Yachting Festival.

Jak zapewnia organizator, te targi to będzie wyjątkowa okazja do poznania aktualnej oferty polskich producentów i dystrybutorów oraz prezentacji walorów jednostek pływających w ich naturalnym środowisku, czyli na wodzie. 

Planowane są pokazy flyboardowe, skuterów wodnych, kajakowe, jetboardowe, pokazy ratownictwa wodnego oraz darmowe rejsy dla osób, które zaczynają przygodę z jachtingiem, w ramach społecznej akcji „Zostań Wodniakiem”. 

Według informacji organizatora, tegoroczna edycja targów w Gdyni umożliwi obejrzenie blisko 100 jednostek pływających. Zapowiedzianych jest również kilkanaście premier. 

Miłośników jachtów żaglowych na pewno ucieszy fakt, że do wcześniej zgłoszonych czterech modeli Hanse, jachtów Dehler, Maxus i Jacht2020, dołączyły dwa jachty żaglowe Bavaria oraz aż pięć jednostek Viko Yachts.

Jednak największą grupę prezentowanych na targach jednostek będą stanowić łodzie z napędem motorowym. Zobaczymy więc katamaran Sunreef, luksusowe jednostki marki Galeon Yachts, Cobrey, Vulcan Yachts, uznane na świecie łodzie Parker Poland, Balt Yacht, Northman, i oczywiście specjalność polskiego przemysłu jachtowego - jednostki do 10 metrów z silnikami zaburtowymi. 

Wśród nich zaprezentuje się wiele młodych i niezwykle ciekawych stoczni - Futuro Boats, Nautic Yachts, Lamdo Yachts czy VTS. W tej grupie będą również zagraniczne marki łodzi - Windy, Flipper, Nimbus, Malibu, Alfastreet, Bayliner, Rand czy Saxdor, z których większość produkowana jest w polskich stoczniach. 

Nie zabraknie również popularnych houseboatów marki La Mare i Nomadream, skuterów wodnych Sea Doo oraz RIB ze stoczni Sportis. 

Natomiast w halach namiotowych, ustawionych na nadbrzeżu, odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z produktami firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, odzież oraz oferty finansowania i ubezpieczenia łodzi.

Polboat Yachting Festival jest imprezą niebiletowaną. Wstęp jest wolny, ale wejścia na jachty będą możliwe dla osób, które wcześniej umówią się na spotkanie z danym Wystawcą.
   
Organizatorem Polboat Yachting Festival jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty (POLBOAT)

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - DreamBoat

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Tło Dla Mew - domki
ReklamaA2 - Ruciane Park 2022