ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

VI Forum Drogowe "Bezpieczne Drogi Przyszłości" w Mikołajkach

Bieżące19 września 2019, 19:47Komentarzy: 1
VI Forum Drogowe "Bezpieczne Drogi Przyszłości" w Mikołajkach
 fot. Materiały organizatora

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wraz z Polskim Kongresem Drogowym organizują już po raz szósty Warmińsko - Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”.

Forum odbędzie się w dniach 23- 24.09.2019 r. w hotelu „Mikołajki”, przy al. Spacerowej 11, w Mikołajkach.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Burmistrza Miasta Mikołajki Piotra Jakubowskiego. 

Konferencja będzie mieć międzynarodowy zasięgi będzie to największe tegoroczne wydarzenie z obszaru bezpieczeństwa drogowego w Polce.

Na forum przybędzie ponad 200 przedstawicieli zarządców dróg z Europy i Polski, jak również przedstawiciele firm wykonawczych branży drogowej.  Wśród gości konferencji będą również przedstawiciele Komisji Europejskiej. 

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie tworzenia i praktycznego wdrażania programów poprawy bezpieczeństwa, prawidłowego oświetlenia dróg, w tym okolic przejść dla pieszych, wymagania techniczne dotyczące oznakowania poziomego i pionowego oraz inicjatyw edukacyjnych zwiększających świadomość zagrożeń wśród użytkowników dróg.

W programie znajdzie się także po raz pierwszy specjalna sesja poświęconą bezpieczeństwu pracy podczas budowy dróg i ich utrzymania.  

Ważnym punktem programu wydarzenia będzie pokaz symulowanego wypadku drogowego - skoordynowanej akcji służb ratowniczych, który odbędzie się w dniu 24.09.2019 r. w godzinach 09.30 – 10.45 na ul. Wawrzyńca Prusa, na placu naprzeciwko Stadionu w Mikołajkach.

Pokaz ten będzie skierowany nie tylko do uczestników konferencji ale również do społeczności lokalnej. Symulacja ma na celu pokazanie w jaki sposób przypadkowi świadkowie wypadku drogowego powinni udzielić pierwszej pomocy dla osób poszkodowanych oraz przybliżyć sposób działania służb ratowniczych, w tym: Zespołu Ratownictwa Medycznego, Zastępów Straży Pożarnej, Policji.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz