ReklamaTSA

Via Baltica przez Mazury z opóźnieniem

Inwestycje10 września 2020, 6:19Komentarzy: 1
Via Baltica przez Mazury z opóźnieniem
 fot. GDDKiA Olsztyn

Mocno zaawansowane są prace nad budową drogi Via Baltica na Mazurach. Odcinek, który połączy Ełk z obwodnicą Szczuczyna i otworzy mieszkańcom Mazur drogę do Warszawy, jest zrealizowany w 40 procentach. Wykonawca prognozuje, że projekt zostanie zakończony około pół roku później niż pierwotnie zakładano. Na rozpoczęcie prac czeka ostatni z mazurskich odcinków: Ełk- Wysokie.

Na 23-kilometrowym odcinku powstającej drogi ekspresowej Ełk- Szczuczyn kończą się prace ziemne. Mocno zaawansowane są też tak zwane obiekty inżynierskie: mosty i przepusty, których łącznie jest tu około czterdziestu.

Próbny odcinek nawierzchni betonowej na trasie liczy pół kilometra. Pas będzie teraz testowany. S61 to pierwsza na Warmii i Mazurach droga z betonu cementowego.

Pogoda może mieć wpływ na termin ukończenia prac. Siedem miesięcy po rozpoczęciu inwestycji już wiadomo, że pojawią się opóźnienia. Bez opóźnień realizowany jest natomiast inny mazurski odcinek drogi Via Baltica: Wysokie- Raczki.

Jesienią ruszyć mają prace na odcinku środkowym mazurskiej części S61: Ełk- Wysokie. W sumie na Mazurach powstanie około 70 kilometrów tej międzynarodowej drogi. Koszt trzech odcinków biegnących przez Mazury to prawie 2 mld zł.

źrodło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts