ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

W Kętrzynie powstanie niezwykła atrakcja. To raj dla dzieci

BieżąceInwestycje20 marca 2023, 6:16
W Kętrzynie powstanie niezwykła atrakcja. To raj dla dzieci
 fot. UM Kętrzyn.

Jak informuje Urząd Miejski w Kętrzynie, jeszcze w tym roku w tym mazurskim mieście powstanie niezwykła inwestycja - ogród ekologiczny. Umowa na jego realizację została już podpisana.

Burmistrz Miasta Kętrzyn - Ryszard Henryk Niedziółka podpisał umowę na zadanie związane z rewaloryzacją parku ekologicznego w Kętrzynie, przy ul. Marii Curie Skłodowskiej. Ze strony wykonawcy umowę podpisał Arkadiusz Witkowski reprezentujący firmę „Arko – Rol s.c.”.

Wartość inwestycji wynosi niemal 2,5 mln zł, z czego środki zewnętrzne stanowią prawie 1,9 mln zł

Park zmieni się w nowoczesne, pełne uroku miejsce wypoczynku i rekreacji dla dzieci i dorosłych. Powstaną tu m.in. ekologiczny plac zabaw, ścieżka sensoryczna i bieżnie.

Jak informuje Gazeta Olsztyńska, projekt Kętrzyna znajdował się wcześniej na liście rezerwowej wniosków złożonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Władzom województwa udało się jednak wygospodarować dodatkowe środki finansowe. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane jest wiosną 2023.

To nie jedyna tego typu inwestycja w Kętrzynie. Przypomnijmy, że na wiosnę mają ruszyć prace wokół jeziora Kętrzyńskiego.

W ramach projektu zostanie wykonany “zielony” napis Kętrzyn, którego konstrukcja w całości obsadzona zostanie roślinnością, ustawione zostaną ławki, leżaki oraz wykonane zostaną nowe nasadzenia roślin.

Ażurowe rzeźby kwiatowe, nowe nasadzenia roślinne będą nie tylko tworzyć nowoczesny element przestrzeni miejskiej, ale będą miały pozytywny wpływ na środowisko i jego bioróżnorodność.

Zagospodarowanie terenu wpłynie na poprawę funkcji tego obszaru, wpłynie pozytywnie na estetykę terenu, poprawę walorów środowiskowych i bioróżnorodność terenu wokół Jeziorka Kętrzyńskiego.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marina Bajana

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Odysseya Yachts