ReklamaA1 - Odysseya Yachts

W magicznym Giżycku i wiatr śpiewa szanty

W magicznym Giżycku i wiatr śpiewa szanty
Orkiestra Dni Naszych na giżyckiej scenie  fot. Mazury24.eu

"To moje Giżycko z szantami na ustach, tu żagle są pełne marzeń" - w sobotni wieczór (13 lipca) nad Niegocinem głośno niosły się słowa piosenki "Kurs na Giżycko" w wykonaniu Orkiestry Dni Naszych, której wtórowała licznie zgromadzona publiczność. 

Ostatni piątek i sobota upłynęły w Giżycku pod znakiem "Szant z folkiem". Tegoroczna edycja tego znanego miłośnikom żeglowania (i nie tylko!) festiwalu rozpoczęła się przeglądem solistów i zespołów w konkursie dla dzieci i młodzieży "Szantki 2019".  Koncert dla najmłodszych zagrała Orkiestra Dni Naszych.

Energia zespołów, występujących na sobotniej scenie na plaży miejskiej, przepędziła znad Niegocina ciemne chmury. Na rozgrzewkę - Zejman & Garkumpel. Potem było coraz goręcej - na scenie zagrali i zaśpiewali: Orkiestra Dni Naszych, Perły i Łotry oraz Gooroo Band. Mistrzowskie prowadzenie w wykonaniu niezastąpionego Mirosława "Kovala" Kowalewskiego. 

Podczas imprezy odbyła się zbiórka charytatywna pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Filipa Czerniawskiego.

Na jakie wydarzenia warto wybrać się do Giżycka? Odpowiedzi szukajcie w naszym Kompasie Imprez: https://mazury24.eu/wydarzenia-imprezy

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Nowy Harsz