ReklamaA1 - Ognisty Ptak Boże Narodzenie

W Mikołajkach powstaje nowy apartamentowiec w pierwszej linii brzegowej

InwestycjePozostałe2 grudnia 2020, 22:01Komentarzy: 1
W Mikołajkach powstaje nowy apartamentowiec w pierwszej linii brzegowej

Północno–wschodnia część kraju kryje w sobie olbrzymi potencjał ze względu na rozbudowaną infrastrukturę, liczne wydarzenia kulturalne oraz niezwykłe walory przyrodnicze, które przyciągają co roku na Warmię tysiące gości. Odwiedzający region coraz częściej chcą zostać tutaj na dłużej. W ostatnich latach odnotowuje się wzrost zainteresowania nieruchomościami na Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim, a obszar zyskuje coraz to nowe inwestycje.

Do jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości z pewnością należą Mikołajki. To niespełna 4 tys. miasto udziela co roku 300 tys. noclegów, a aż 70 tys. z nich turystom zagranicznym. Miasto leżące między Jeziorem Tałty a Jeziorem Mikołajskim uznawane jest za żeglarską stolicę Polski. Przyczyniło się do tego z pewnością jego położenie w samym środku 150 km Szlaku, który tworzą liczne akweny połączone ze sobą rzekami oraz kanałami. Wykorzystując potencjał okolicy, miejscowość gotowa jest przyjąć w jednej chwili nawet 900 jachtów.

Do Mikołajek zjeżdżają całe rodziny. Poza popularną żeglugą śródlądową, na amatorów sportów wodnych czekają również inne aktywności takie jak kajakarstwo, sporty motorowe czy windsurfing. Wczesnym rankiem nad brzegiem jeziora można spotkać wędkarzy, a przed południem miejska plaża zapełnia się o spragnionych kąpieli słonecznych.

W Mikołajkach powstaje nowy apartamentowiec w pierwszej linii brzegowej

Zimą też nie można się tutaj nudzić. Gdy temperatura nieco się obniża, na trasach pojawiają się narciarze biegowi i zjazdowi, a zapaleni wędkarze uprawiają wędkarstwo lodowe. Przez cały rok odbywają się wydarzenia kulturalne. Fani motoryzacji przybywają do miasta będącego od 2005 roku bazą zawodów Rajdu Polski by obserwować zmagania kierowców rajdowych. To najbardziej prestiżowa i największa impreza w sportach samochodowych w kraju. Poza tym, w mieście organizowane są festiwale jak np. Mazurski Festiwal Rybny czy Festiwal Szantowy. W Mikołajkach, warto również zaplanować wypoczynek na łonie natury. Puszcza Piska, która otacza miasto skrywa w sobie wiele pięknych zakątków. 11 rezerwatów przyrody to miejsce sprzyjające aktywnościom jak i odpoczynkowi.

Region ma swój niepowtarzalny klimat. Ci, którzy byli tutaj raz, często wielokrotnie powracają, a coraz chętniej chcą pozostać również na dłużej. Właśnie z myślą o osobach poszukujących drugiego domu, nieco oddalonego od zgiełku dużego miasta, powstaje inwestycja Lake Park Residence w Mikołajkach. Mieszkańcy tego kameralnego obiektu, składającego się z zaledwie 38 apartamentów mają do dyspozycji przestrzeń 2,3 lub 4-pokojowych mieszkań o powierzchni od 31 m2 do 77 m2. W budynku dominują większe apartamenty, zapewniające swobodę i komfort przebywających. Dzięki zastosowaniu takich powierzchni, mieszkańcy nie mają poczucia obecności w pokojowym hotelu, a mogą poczuć się jak w domu.

W Mikołajkach powstaje nowy apartamentowiec w pierwszej linii brzegowej

Projektując budynek przywiązano dużą wagę do tego by uwypuklić to, co jest jego największym atutem – wspaniałe walory przyrodnicze otoczenia. Każdy apartament posiada więc prywatny balkon, przestronny taras lub ogródek na podwyższonym parterze, który pozwala na relaks z widokiem na jezioro i zielony park. Warto również wspomnieć o dużych, panoramicznych przeszkleniach, które doskonale doświetlają wnętrza i zapewniają piękny widok na okolicę. Dużą wagę przyłożono nie tylko do funkcjonalności, ale także do jakości użytych materiałów. Klient tworząc swój „drugi dom” ma możliwość podjęcia decyzji o każdym aspekcie zakupionej nieruchomości. Stając się właścicielem, określa nie tylko styl wykończenia, ale również przeznaczenie lokalu. W przeciwieństwie do inwestycji typu condo w Lake Park Residence to Klient decyduje o tym czy samodzielnie będzie korzystał z nieruchomości czy może zdecyduje się na wynajem.

Projekt apartamentowca nad Jeziorem Mikołajskim realizowany jest od 2Q 2020 roku. Do tej pory powstały płyty fundamentowe oraz hala garażowa, a w listopadzie na terenie inwestycji rozpoczął się montaż ścian prefabrykowanych i ukończona została już I kondygnacja budynku. Wybrana technologia umożliwi trwalszą oraz sprawniejszą budowę apartamentowca bez względu na warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym. Nie bez znaczenia pozostaje również czas realizacji – przewiduje się, że do końca 2020 r., inwestycja osiągnie stan surowy co oznacza znaczne przyspieszenie prac w stosunku do pierwotnego harmonogramu prac budowlanych.

W Mikołajkach powstaje nowy apartamentowiec w pierwszej linii brzegowej

Otoczenie zieleni, sąsiedztwo jeziora oraz niska podaż podobnych projektów w okolicy sprawiła, że projekt stał się unikatowy. Na kupujących, w ofercie Marshall Real Estate – wyłącznego partnera sprzedaży inwestycji „Lake Park Residence”, czekają jeszcze apartamenty o zróżnicowanym metrażu od 46 do 68 m2 z balkonami lub dużymi ogrodami.

źródło, więcej informacji https://marshallre.pl/lake-park-residence/

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

 • 33
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 30
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 6
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 3
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów