ReklamaA1 - Odysseya Yachts

W Mrągowie odnowiono piesze i rowerowe szlaki turystyczne

Bieżące4 sierpnia 2023, 7:36
W Mrągowie odnowiono piesze i rowerowe szlaki turystyczne
 fot. Informacja Turystyczna w Mrągowie.

Informacja Turystyczna w Mrągowie informuje, że zostały zmodernizowane szlaki turystyczne w regionie. To okazja, aby ruszyć na dłuższy spacer lub wyprawę rowerową, poznając mazurską przyrodę.

W lipcu 2023 zakończyła się modernizacja szlaków na terenie miasta i gminy Mrągowo. W całości odnowiono oznakowanie malowane na dwóch szlakach pieszych i częściowo odnowiono dwa szlaki rowerowe.

Prace obejmowały również nieznaczną zmianę przebiegu, jak również zmianę początku szlaków, które obecnie rozpoczynają się w centrum Mrągowa przy ratuszu, gdzie mieści się m.in. informacja turystyczna. 

Szlaki są atrakcyjne krajobrazowo, niejednokrotnie poruszamy się wzdłuż jezior, wśród pól i lasów, po mazurskich szutrach mając dużo czasu na kontakt z przyrodą.

Warto zapoznać się z przebiegiem szlaków na mapach google: Szlak pieszy "Góra Czterech Wiatrów", Szlak pieszy "Szlak pięciu jezior", Szlak rowerowy "Wokół jeziora Juno" , Szlak rowerowy "Duża Pętla Mrągowska".

Ciekawy jest również nowy szlak pieszo-rowerowy: Mrągowo - Piecki - Krutyń oraz oddana w tym roku Mazurska Pętla Rowerowa, która przebiega m.in. w Mrągowie i gminie Mrągowo.

W związku z realizacją projektu „Mazurska Pętla Rowerowa - Etap I”, obecnie trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego. Teren inwestycji stanowią nieużytki pomiędzy skrzyżowaniem DK- 16 ulica Wojska Polskiego z ulicą Kolejową, a ulicą Grunwaldzką w pobliżu plaży miejskiej. Prace potrwają do końca roku 2023. W związku z tym szlak rowerowy “Duża Pętla Mrągowska” i pieszy “Góra Czterech Wiatrów” będą w pełni oddane do użytku po zakończeniu powyższej inwestycji.

- Zalecamy osobom korzystającym ze szlaków dojazd czy dojście na szlak do ul. Wojska Polskiego do ścieżki pieszo – rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową – informuje Urząd Miejski w Mrągowie.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz