ReklamaA1 - Gertis

W Mrągowie powstanie niezwykły park dla mieszkańców i turystów

BieżąceInwestycje22 marca 2021, 8:27
W Mrągowie powstanie niezwykły park dla mieszkańców i turystów
 fot. mazury24.eu

W Mrągowie na Mazurach rozpoczęła rewitalizacja parku im. Gen. Władysława Sikorskiego. Już za kilka miesięcy pojawią się w nim między innymi ścieżki: zdrowia, przyrodnicza i historyczna, place sensoryczne, punkt widokowy, parkour park, siłownia zewnętrzna, zdroje wody pitnej, parkingi rowerowe czy interaktywne tablice informacyjno-edukacyjne. Z tego miejsca będą mogli korzystać mieszkańcy i turyści.

Jak czytamy w opisie projektu, park stanowi jeden z elementów dziedzictwa naturalnego i kulturowego miasta o dużym potencjale do stworzenia atrakcyjnego produktu turystycznego oraz miejsca wielokierunkowej rekreacji dla mieszkańców.

Teraz powstanie miejsce przyjazne mieszkańcom przeznaczone do prowadzenia mini – inicjatyw związanych z rozwojem oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej, integracyjnej a nawet rehabilitacyjno – terapeutycznej.

Ponadto projekt przyczyni się do powstania miejsca przyjaznego turystom i pozwoli na zwiększenie udziału oferty rekreacyjno – sportowej i prozdrowotnej w produkcie turystycznym Mrągowa.

Powstaną nowe ciągi komunikacyjne, nastąpi montażu obiektów małej architektury: ławek, koszy na śmieci, stołów rekreacyjnych, tablic informacyjno-edukacyjnych, urządzeń do ćwiczeń, montaż lamp oświetleniowych, montażu elementów zdrojów wody pitnej wraz z budową przyłącza wodociągowego oraz rewaloryzacji zieleni.

Ciekawie zapowiadają się sensoryczne place tematyczne (intuicja, węch i smak, wzrok i słuch).

Oprócz tego pojawią się tu m.in.: punkt widokowy, Parkour Park, urządzenia do ćwiczeń dla osób starszych i niepełnosprawnych Active Senior, huśtawka metalowa dla osób niepełnosprawnych, zdroje wody pitnej z poidełkami, fotościanka, filar wiedzy, domki dla owadów.

Park w Mrągowie ma być gotowy we wrześniu br.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Jeziorak Yacht Club