ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

W Mrągowie remontują drogi

Inwestycje20 kwietnia 2020, 11:59
W Mrągowie remontują drogi
 fot. mazury24.eu

Remont ulicy Żołnierskiej w Mrągowie otrzyma rządowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie inwestycji wynosi 50%. Z kolei 85% dofinansowania przyznano na realizację budowy instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej.

- Kolejne miejskie inwestycje otrzymują wsparcie rządowe i samorządowe - mówi burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski. - Cieszę się, że nasze wnioski są skuteczne i pozytywnie oceniane.

Zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową skrzyżowania ul. Żołnierskiej z DK nr 16 - ul. Wojska Polskiego w Mrągowie” zakwalifikowało się do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Poziom dofinansowania wynosi 50% wydatków kwalifikowalnych. Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę części drogi gminnej ul. Żołnierskiej, w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 16 - ul. Wojska Polskiego.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, jednostronnego chodnika i zjazdów z betonowej kostki brukowej, a także oświetlenia ulicznego, odwodnienia drogi, przebudowę infrastruktury telekomunikacyjnej, sieci elektroenergetycznej i gazowej.

Spore dofinansowanie przyznano z kolei na budowę instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Mrągowie. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który zakwalifikował mrągowską inwestycję do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja polega na instalacji paneli fotowoltaicznych wykorzystujących energię słońca na następujących obiektach:

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrągowie przy ul. Kopernika 2 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mrągowie na os. Mazurskim 12 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 49,73 kWp (153 moduły fotowoltaiczne),

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Kubuś” w Mrągowie przy ul. Spacerowej 1 – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 30,23 kWp (93 moduły fotowoltaiczne),

Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie przy ul. Brzozowej 7A – elektrownia fotowoltaiczna o mocy 6,5 kWp (20 modułów fotowoltaicznych).

Poziom dofinansowania projektu – 85% wydatków kwalifikowalnych. Zadanie planowane do realizacji w 2020 r.

Warto wspomnieć, że mrągowski samorząd ubiegał się także o dofinansowanie jeszcze jednej inwestycji: remontu ulicy Krótkiej. Wniosek został pozytywnie oceniony, ale znalazł się na liście rezerwowej.

- Wniosek na ul. Krótką przeszedł pozytywnie wszystkie etapy oceny, lecz nie został zakwalifikowany do dofinansowania ze względu na wyczerpanie puli środków przewidzianych w ramach Funduszu – wyjaśnia Stanisław Bułajewski. – Mimo to dalej będziemy ubiegać się o potrzebne pieniądze na remont tej drogi, by jak najszybciej rozpocząć jej modernizację.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew