ReklamaA1 - Przystań Nautica

W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie sprawdzamy postępy

BieżąceInwestycje22 lipca 2019, 18:27Komentarzy: 2
Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku
Nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku  fot. Mazury24

Co prawda roboty jeszcze trwają, ale nie mogąc doczekać się oficjalnego otwarcia, podpatrujemy, jak wygląda nowa kładka nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku.

Projekt nowej kładki o stalowej konstrukcji, z drewnianym podestem, został wybrany w konkursie, który odbył się w 2015 r. Autorami zwycięskiej koncepcji są architekci i inżynierowie z warszawskich pracowni. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na praktyczne rozwiązania projektowe, uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych oraz istniejący drzewostan.

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu Urzędu Miasta w Giżycku, spacerujący po kładce będą niemal zaglądać w korony drzew, a żeglarze przepłyną swobodnie, pod wyniesionym na ok. 4,5 m nad poziom wody, obiektem. W otoczeniu kładki znajdzie się scena z przeznaczeniem na małe kulturalne wydarzenia plenerowe.

Umowa na realizację nowej kładki nad Kanałem Łuczańskim została podpisana w marcu ubiegłego roku. Całkowity koszt budowy kładki to 12,3 mln zł (ze współfinansowaniem ze środków UE).

Kładka miała być oddana do użytkowania do końca czerwca, jednak prace przeciągnęły się. Na czerwcowej konferencji prasowej burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz zapowiadał, że być może otwarcie kładki dla pieszych nastąpi w połowie lipca (co nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac). Jednak póki co nową kładkę możemy podziwiać tylko "z zewnątrz”.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts