ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

W okolicach Giżycka będzie można nocować w lesie

Bieżące19 marca 2021, 6:05Komentarzy: 3
W okolicach Giżycka będzie można nocować w lesie
 fot. mazury24.eu

Nadleśnictwo Giżycko bierze udział w projekcie "Zanocuj w lesie" i udostępni na swoim terenie obszar powyżej 1 tys. ha, gdzie będzie można zanocować na dziko. Wybór miejsca nie był prosty.

Nadleśnictwo Giżycko to ponad 25 tyś. ha wielofunkcyjnych obszarów leśnych, stanowiący zlepek bardzo urozmaiconej mozaiki ekosystemów, będących środowiskiem życia licznych gatunków roślin i zwierząt.

Leśnicy przy wyborze terenu, zwracali uwagę by był on odpowiednio duży i omijał strefy zasiedlane przez ptaki, aby biwakujący nie zakłócali ich rytmu.

Powyższe warunki spełniał obszar oddalony o kilkanaście kilometrów od Giżycka, w okolicy Orzysza. Dokładna lokalizacja będzie wkrótce dostępna na mapie Banku Danych o Lasach (BDL) na stronie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy. W dolnym menu należy wybrać „Mapy BDL”, następnie „Mapa zagospodarowania turystycznego”.

Jeśli interesują Was tylko obszary trzeba odhaczyć warstwy „Infrastruktura turystyczna” i „Ścieżki dydaktyczne”, wtedy widoczne będą tylko tereny pilotażowe (krótsza ścieżka – kliknij tutaj).

Chętni do nocowania w lesie będą mogli to robić zgodnie z ustalonym regulaminem. Jakie są najważniejsze zasady?

W jednym miejscu może teraz nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane.

Nocleg powyżej dziewięciu osób lub więcej niż dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Biwakujący będą musieli przywrócić miejsce do stanu wyjściowego, przede wszystkim posprzątać po sobie – zgodnie z zasadą leave no trace (z ang. nie zostawiaj po sobie śladów).

Na podstawie informacji UM Giżycko.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 10
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - system czarterów