ReklamaA1 - Sunport, keje czarterowe

W Pasymiu odbył się Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow

W Pasymiu odbył się Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow
 fot. Nadesłane.

Pasym gościł Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszu sieci spod znaku pomarańczowego ślimaka, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności w Polsce.

Humoru i dobrej zabawy nie zepsuła kapryśna pogoda. Zwyciężyła dobra zabawa na dwóch kółkach, połączona z masą atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dwudniowy Festiwal otworzył Cezary Łachmański, Burmistrz Pasymia wspólnie z Janem Lisiewskim, sekretarzem Gminy. Do Pasymia zjechało wielu gości m.in. Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego - Sylwia Jaskulska, Prezes Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow i jednocześnie Burmistrz Górowa Iławeckiego - Jacek Kostka, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego - Marcin Galibarczyk, Burmistrz Ornety- Ireneusz Popiel i reprezentujący PTTK Oddział w Olsztynie oraz członek Komitetu Naukowego Sieci Cittaslow - Andrzej Bobrowicz, licznie przybyli też mieszkańcy gminy.

Zaproszeni goście uczestniczyli w rajdzie rowerowym, który poprowadzony został piękną trasą okalającą Pasym. Odbyły się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Pasymia w ramach 15-lecia sieci Miast Cittaslow. Zawody prowadzone przez radnych miejskich rozegrane zostały na nabrzeżu Jeziora Kalwa.

Zwyciężył Marcin Ptaszkowski, który złowił ok. 800 sztuk ryb. Drugie miejsce zajął Wojtek Harytoniuk, a trzecie Jan Kajak. Jako najmłodszy zawodnik wyróżnienie otrzymał Michał Borkowski.

Nie zabrakło kulinarnych akcentów. W ramach pikniku radni wspólnie z sołtysami przygotowali masę wspaniałych przysmaków, które można było bezpłatnie spróbować na ich stoisku.

W Pasymiu odbył się Festiwal Rowerowy Miast Cittaslow

Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury na scenie wystąpił zespół Ewolucja, Gwiezdna Flota i Stashka. Pierwszy dzień Festiwalu zakończyła nocna Parada Świetlna.

W niedzielę mimo deszczowej pogody na zabytkowym Rynku w Pasymiu stawiło się ok. 200 kolarzy, aby uczestniczyć w zmaganiach Milko Mazury MTB. Popularnością cieszył się challenge na pokonanie 10 metrów na rowerze w jak najdłuższym czasie. Chętnych do zabawy nie brakowało.

Konkurs o Puchar Ślimaka wygrał Piotr Polus z czasem 20 minut, Igor Kubacki z czasem 13 min 20 sekund był drugi. Tym samym pokonując rekord z Biskupca, który wynosił 9 minut.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Pasym oraz Stowarzyszenie Luz Grupa przy wsparciu Stowarzyszenia Krajowej Sieci Miast Cittaslow i Powiatu Szczycieńskiego.

Autor: Natalia Wrzosek

ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - PTTK Wilkasy

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - AZS Wilkasy