ReklamaA1 - Sailing Machine

W Piszu powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych

BieżąceInwestycje10 czerwca 2020, 6:28
W Piszu powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych
 fot. mazury24.eu

Gmina Pisz idzie z duchem czasu, stawia na nowe rozwiązania technologiczne, jednocześnie dba o ekologię. Takie wnioski można wysnuć z decyzji o budowie stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Wspomniane punkty znajdziemy w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w Piszu (3 stacje DC o mocy 50 kW), na plaży miejskiej (2 stacje AC -22 kW) przy zlokalizowanej na ul. Gdańskiej wieży ciśnień (4 stacje AC-22 kW), niedaleko Ronda Mazurskiego (4 stacje) oraz co najmniej 2 punkty w ładowania w porcie nad Pisą .

Wiadomość najbardziej ucieszy coraz większą liczbę posiadaczy samochodów zasilanych prądem, którzy doładują pojazd szybko, łatwo, wygodnie, i co chyba najważniejsze, będą to mogli zrobić o każdej porze.

– Skuteczna realizacja inwestycji to zasługa radnego Sebastiana Zuzgi. Dzięki swojemu zaangażowaniu i charyzmie najpierw przekonał mnie do swojej nowatorskiej koncepcji, polegającej na promocji elektromobilności. Następnie znalazł producenta nowoczesnych systemów ładowania, aż wreszcie doprowadził do tego, że podpisaliśmy umowę na wykonanie oraz prowadzenie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Bardzo mu za to dziękuję – mówi Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza.

Podpisane, w ubiegłym roku przez Gminę Pisz porozumienie z firmą GO+ EAUTO na prowadzenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych  zakłada m.in. podjęcie działań na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie.

– Nasza gmina jako pierwsza otwiera się na elektromobilnych turystów. Kolejna korzyść to dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu dzierżawy. W początkowych trzech latach będą to symboliczne opłaty, potem dzierżawca wpłaci o wiele więcej do gminnej kasy – uważa Sebastian Zuzga.

Poza tym gmina, w zamian za udostępnienie terenu, nie poniesie całkiem sporych kosztów związanych z zakupem stacji ładowania. Dodatkowo to na barkach operatora będzie spoczywała odpowiedzialność za ich właściwą eksploatację.

– Samochody, szczególnie te napędzane energią elektryczną, to moja pasja. Jeżdżę na konferencje w Polsce, w czasie których nawiązuje wiele ciekawych kontaktów. Podczas jednej z kuluarowych rozmów namówiłem liczącą się  w branży elektromobilnej – firmę GO+EAUTO do zainwestowania na Mazurach,  konkretnie w Piszu. To niewątpliwy sukces. W Olsztynie i Ełku, jak na razie, nie znajdziemy szybkiej ładowarki DC – zaznacza Sebastian Zuzga.

Ostatni etap inwestycji obejmuje, m.in. roboty przygotowawcze i ziemne, usadowienie fundamentów stacji oraz przyłączenie jej do istniejącej sieci elektrycznej. Wykonanie tych zadań Gmina Pisz powierzyła Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „Elektromet”. Termin zakończenia zadania wyznaczono na 30 czerwca. 

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz